ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Neymar zawarł umowę z Facebook Gaming!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Światowa gwiazda piłki nożnej i jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowców świata został dziś nową twarzą Facebook Gaming. Neymar, bo o nim mowa już od dłuższego czasu przejawiał zamiłowanie do streamowania gier.

Neymar nowym zawodnikiem Facebook Gaming

Neymar dołącza do Facebook Gaming

Piłkarz grający na co dzień dla francuskiego PSG zawarł umowę z Facebook Gaming, na mocy której od dziś będzie streamować tylko i wyłącznie na tej platformie. Brazylijczyk w przeszłości nadawał głównie za pośrednictwem rywalizującego z Facebook Gaming serwisu Twitch.

Zobacz też: Najbardziej wyczekiwane gry 2022 roku

Pierwsza oficjalna transmisja na nowej dla Neymara platformie odbędzie się 17 grudnia o godzinie 20:00 czasu polskiego. Streamu należy szukać na profilu 29-letniego piłkarza w zakładce Facebook Gaming. Neymar zapowiedział, że będzie transmitował gry „wiele razy” w miesiącu, a raz na 30 dni doświadczymy „crossowania” się z innymi twórcami. Brazylijczyk o całym przedsięwzięciu poinformował za pomocą postów w mediach społecznościowych.

Fani piłki nożnej nie powinni nastawiać się, że zawodnik Paris Saint-Germain będzie grał w FIFE, czy tym bardziej w Pro Evolution Soccer. Pomimo swoich imponujących umiejętności piłkarskich w świecie rzeczywistym Neymar preferuje rozgrywkę w takie tytuły jak Call of Duty, czy Counter-Strike. Brazylijczyk transmitował swoją rozgrywkę z tych gier jeszcze na Twitchu. Dodatkowo nie można wykluczyć, że piłkarz zdecyduje się na streamowanie Fortnite’a. Taki pomysł pojawił się głównie ze względu na to, że na początku roku w grze pojawił się skin wzorowany na samym Neymarze.

Fachowcy zwracają uwagę na to, że umowa niekoniecznie zachwieje statystykami transmisji na żywo z Twitcha, czy YouTube. Na świecie jest tylko garstka profesjonalnych sportowców z najwyższej półki, którzy są wystarczająco zainteresowani grami wideo, aby je transmitować na żywo. Fakty są jednak takie, że Neymar ma już ponad 88 milionów obserwujących na Facebooku, więc naturalnie jego profil Gamingowy odwiedzi duża liczba widzów. Przełoży się to równocześnie na wzrost popularności Facebook Gaming.

Źródło: Engadget/Instagram

Sprawdź najnowsze wpisy