ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Automatyczne napisy do filmów na Twitterze

Filmy na Twitterze przestaną być problemem dla osób niesłyszących

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Twitter robi kolejny krok w kierunku stania się bardziej dostępnym dla osób wykluczonych z dostępu do pewnych treści. We wtorek, firma rozpoczęła generowanie automatycznych podpisów dla filmów. Funkcja jest dostępna na Androida, iOS i jego klienta internetowego. Na telefonie komórkowym, zobaczymy podpisy, które pojawiają się automatycznie, gdy zaczniesz oglądać wyciszony film. Można także skonfigurować je tak, aby pozostały na nawet po zwiększeniu głośności na urządzeniu poprzez ustawienia dostępności w telefonie.

Automatyczne napisy do filmów na Twitterze

Automatyczne napisy do filmów na Twitterze

Warto jednak pamiętać, że opcja ta dotyczy tylko nowo przesłanych filmów. Retweetowanie starszych nagrań również nie przyniesie żadnego rezultatu, ponieważ liczy się data wgrania filmów na platformę. Nie ma również sposobu, aby zgłosić niedokładne i błędne napisy. To jednak powinna być tylko chwilowa niedogodność i opcja ta powinna wkrótce zawitać na platformie. Wprowadzenie automatycznych podpisów wideo jest ważnym krokiem naprzód dla Twittera. Jeszcze w zeszłym roku krytykowano firmę za wprowadzenie funkcji takich jak tweety audio bez wspierania ich narzędziami dedykowanymi dla osób niesłyszących. W następstwie tego incydentu firma utworzyła dwa zespoły ds. dostępności.

Zobacz też: Adobe Creative Cloud Express to darmowe narzędzie dla kreatywnych

Oczywiście obecnie dostępność ta jest ograniczona jedynie do nagrań anglojęzycznych. Biorąc pod uwagę specyfikę naszego języka, raczej nie prędko taka funkcja pojawi się także dla Polski. Tym bardziej że raczej nie jesteśmy priorytetem dla Twittera.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy