ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Paralives — konkurent The Sims prezentuje imponujący kreator postaci

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Tytuł Paralives przeciętnemu graczowi może mówić niewiele. Dzieje się tak, bowiem gra wciąż czeka na swoją premierę. Twórcy postanowili, więc podgrzać atmosferę. Zrobili to za pomocą mediów społecznościowych, w których zamieścili film pokazujący, że warto jeszcze trochę poczekać na debiut gry.

Paralives – „nowe Simsy”

Paralives to długowyczekiwana konkurencja dla The Sims

Gracze zainteresowani tą gałęzią branży gier komputerowych być może kojarzą tytuł Paralives. Gra ta ma stać się godnym konkurentem dla bezspornie największej serii w tematyce kreacji i symulacji, czyli The Sims. Paralives wciąż funkcjonuje w wersji prealpha i nie ma nawet ogłoszonej daty premiery. Zespół stworzony przez Alexa Masséoda od czasu do czasu podrzuca nam jednak wgląd w fazy tworzenia gry. Zainteresowani tematem mogą śledzić rozwój Paralives, który zaprezentował już między innymi, to jak będzie wyglądać budowanie domów.

Zobacz też: Premiera drugiego sezonu „Wiedźmina” już jutro

W tym tygodniu wydawca wypuścił film, w którym możemy obejrzeć, jak wygląda narzędzie do tworzenia postaci. Wideo wywołało spore poruszenie, ponieważ kreator wyglądają naprawdę imponująco — jest obszerny w opcjach i bardzo elastyczny. Gracze będą mieli do dyspozycji wiele suwaków, którymi dostosowuje się cechy ciała. Na dobrą sprawę w Paralives można dostosować rozmiar niemal wszystkiego od stóp do głów. Kreator ma także opcje tworzenia owłosienia na ciele oraz dodawania na postacie tatuaży, które można skalować i obracać (jest to coś, czego The Sims 4 wciąż nie posiada).

Dostosowywanie wzrostu postaci jest bardzo proste i przejrzyste. Istnieje także wiele opcji odwzorowywania twarzy awatarów — w tym kącik makijażowy, który podobnie jak tatuaże można skalować i poruszać do momentu aż znajdzie swoją idealną pozycję. Studio dodało kilka gotowych odcieni skóry oraz narzędzia do tworzenia własnych kolorów z palety i koła barw. Z innych bajerów — istnieje nawet możliwość dodania swojej postaci heterochromii co oznacza, że ​​posiada ona dwa różne kolory tęczówek.

Wielu graczy wprost nie może doczekać się, aby zobaczyć więcej materiałów z Paralives w najbliższej przyszłości. Styl graficzny jest czymś, co sprawia, że gra w opinii ludzi staje się „urocza”. Dodatkowo fani tego typu gier są zadowoleni, że seria The Sims zyska w końcu konkurencję, która może napędzić Electronic Arts do większej pracy.

Źródło: PC Gamer

Sprawdź najnowsze wpisy