ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
statystyki sieciowe święta play

Kolejne stacje bazowe Play zostaną zasilone światłowodem Fiberhost

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

P4 (operator sieci Play) i Fiberhost rozszerzają współpracę. Dzięki zawartemu porozumieniu kolejne 170 stacji bazowych fioletowego operatora zostanie zasilone światłowodem wspomnianej firmy. Chodzi o infrastrukturę zlokalizowaną w Wielkopolsce.

Ciąg dalszy współpracy między Play a Fiberhost

Play Fiberhost

Fiberhost (dawniej INEA) współpracuje z P4 od 2012 roku. Jego światłowód jest doprowadzany do stacji bazowych fioletowego operatora. Play może również korzystać z całego zasięgu otwartych sieci światłowodowych. Oba podmioty postanowiły rozszerzyć trwającą współpracę. Dzięki temu światłowód Fiberhost zasili kolejne 170 stacji bazowych Play w Wielkopolsce.

Sieć światłowodowa zrealizowana przy współpracy z naszym partnerem  istotnie wpłynie na wzrost pojemności sieci transmisyjnej na terenie Wielkopolski, a co za tym idzie zwiększenie komfortu korzystania z oferowanych przez nas rozwiązań — mówi Michał Ziółkowski, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Technicznych w Play.

Czytaj także: Play wprowadza doładowania cykliczne w ofertach na kartę — trzy opcje do wyboru

Dla Fiberhostu spółka P4 to bardzo ważny partner biznesowy, o czym mówi Marta Wojciechowska, Prezes Zarządu Fiberhost S.A. Jak tłumaczy, współpraca pokazuje, że światłowód przyczynia się do rozwoju usług mobilnych i jest ich istotnym elementem. Cieszy nas przede wszystkim to, że zyskują użytkownicy końcowi, mający większe możliwości wyboru, ale też mogący korzystać z najlepszych usług stacjonarnych oraz mobilnych — dodaje Marta Wojciechowska.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy