ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Telewizor z baterią od LG - StandbyME

Dwa nowe telewizory od LG: jeden jest na baterię, a drugi się ukrywa

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Telewizory wcale nie muszą być nudne w swojej konstrukcji, o czym świetnie wie LG. W końcu to ten producent stoi za urządzeniami z rozwijanym ekranem. W tym przypadku mamy jednak zupełnie inne podejście producenta do… inności. A przy okazji świetnie się sprawdzi w przypadku kilkugodzinnych przerw w dostawie zasilania. A przynajmniej jeden z nich. Kolejny zaś będzie ukryty.

Telewizor z baterią od LG – StandbyME

Telewizor z baterią od LG - StandbyME

Zacznijmy jednak od LG StandbyME. Ten 27-calowy telewizor jest przenośny dzięki zintegrowanej baterii i podstawce o regulowanej wysokości. Dodatkowo został wyposażony w sworzeń kulowy, który pozwala użytkownikom obracać, pochylać i przenosić ekran w tryb portretowy. Można również odłączyć wyświetlacz od podstawy i umieścić go w dowolnym miejscu, co sprawia, że zamieni się on w masywny tablet. Sam telewizor posiada bowiem interfejs z ekranem dotykowym, aczkolwiek o ograniczonej funkcjonalności. Z tyłu znajduje się wykończenie z tkaniny, więc jest dostosowany do trzymania na kolanach. StandbyME oferuje mirroring ekranu Android i iOS, który powinien działać dobrze z trybem portretowym w taki sam sposób jak Samsung Sero. Smartfony można sparować dzięki funkcji NFC tap-to-pair i opcjonalną podstawkę pod telefon. Na telewizorze znajdą się także aplikacje do strumieniowania filmów, port USB, co najmniej jedno wejście HDMI, sterowanie dotykiem i gestami oraz pilota.

Zobacz też: Globalny twórca oprogramowania do gier online wkracza do Polski

Jeśli chodzi o żywotność baterii, LG mówi, że będzie oferować trzy godziny na jednym ładowaniu. Może więc świetnie się sprawdzić jako narzędzie edukacyjne w szkole wędrujące z klasy do klasy, albo duży ekran dla Switcha w przypadku braku prądu. Nie ma słowa na temat rozdzielczości lub innych funkcji wyświetlacza, ale raczej spodziewajmy się LCD, a nie panelu OLED.

LG Objet

Innym zaprezentowanym przez LG telewizorem jest Objet. Podobnie jak w przypadku monstrualnie drogiego, zwijanego telewizora tej firmy, cechą wyróżniającą jest jego zdolność do chowania się, gdy nie jest używany. W tym przypadku pokrywa z tkaniny może być podnoszona lub opuszczana, aby odsłonić lub ukryć 65-calowy wyświetlacz OLED 4K. Tkanina pochodzi od duńskiej firmy tekstylnej Kvadrat i jest dostępna w kolorach: Kvadrat Beige, Kvadrat Redwood, Kvadrat Green.

Zobacz też: Polacy nie ufają sprzedawcom w internecie — pokazują to te dane

Podobnie jak LG rollable za 100 000 dolarów, posiada on standardowy tryb Full View oraz Line View, który wyświetla widżety, datę i zegar oraz może odtwarzać muzykę, gdy część ekranu jest zasłonięta. Można go również użyć do pokazywania obrazów w trybie Galeria. Objet posiada ten sam panel LG Evo, który został wprowadzony w LG G1, oferując wyższą jasność szczytową niż starsze telewizory OLED firmy. Nabywcy otrzymają również zintegrowany 80-watowy, 4.2-kanałowy system dźwiękowy wraz z niezapowiedzianym jeszcze procesorem. Niestety, nie jest znana cena tego urządzenia, jednak tanio raczej nie będzie.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy