ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Coś dla fanów Gwiezdnych Wojen — Xbox i Razer wypuszczają pada w tematyce nowego serialu

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Firma Razer wprowadza na rynek nowy, limitowany kontroler Xbox stylizowany na postać z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Pomysł pojawił się, ponieważ w najbliższym czasie czeka nas premiera serialu związanego z serią Star Wars.

The Book of Boba Fett — specjalny kontroler

Kontrolex Xbox w motywie Boba Fett

Fani Gwiezdnych Wojen i konsoli Xbox mogą dziękować Razerowi za świetny pomysł wypuszczenia nowych kontrolerów inspirowanych postacią Boby Fetta. Koncepcja wiąże się z nadchodzącą premierą serialu The Book of Boba Fett na Disney+.

Kontroler jest oficjalnie licencjonowany przez Microsoft i będzie to edycja limitowana. Oznacza to, że dostępność produktu jest ograniczona. Razer dosyć często współpracuje z Microsoftem, niedawno obie firmy wypuściły na rynek urządzenia dla graczy z motywem Halo Infinite.

Zobacz też: Nadchodzi Windjammers 2

Chociaż wszystko wskazuje na to, że Microsoft nie zaprojektował kontrolera, ma on na celu naśladowanie oficjalnych produktów dedykowanych dla Xbox Series X|S. Kontroler obejmuje ośmiokierunkowy D-pad, klasyczne przyciski i drążki oraz teksturowane uchwyty z tyłu urządzenia. Dużą różnicą jest jednak to, że pad posiada akumulator podczas gdy oficjalne modele nadal używają wymiennych baterii.

Taką zmianę podyktowano tym, że kontroler Xbox w zestawie zawiera również podstawkę ładującą marki Razer. Dzięki temu rozwiązaniu pad jest zawsze naładowany, a jego projekt będzie widoczny dla wszystkich. Motyw urządzenia designerzy dostosowali tak, aby wyglądały jak hełm kultowej postaci z Gwiezdnych Wojen.

Kontrolex Xbox w motywie Boba Fett

Pakiet kosztuje 180 dolarów bez jednego centa. Jest to dosyć wygórowana cena, ale należy przypomnieć, że jest to edycja limitowana. Dodatkowo przy zakupie klient otrzymuje funkcje oficjalnego kontrolera Xbox — obsługę Bluetooth i Xbox Wireless. Dzięki temu gracz może go używać na konsoli, komputerze i smartfonie. Jeśli jesteś fanem Gwiezdnych Wojen, projekt może cię po prostu przekonać. Podczas pisania tego tekstu kontroler można jeszcze kupić na oficjalnej stronie firmy Razer.

Źródło: XDA/Razer

Sprawdź najnowsze wpisy