ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Złote flagowce Samsunga, dosłownie!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
złote samsungi

Nie da się ukryć, że niedawno zaprezentowane Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge + to jedne z ładniejszych smartfonów na rynku. Dostępne są one między innymi w kolorze złotym. Jednak dla koneserów wietnamska firma złocenia Karalux stworzyła modele pokryte prawdziwym 24-karatowym kruszcem.
 
Proces złocenia jest zadaniem, które wymaga doświadczenia i ogromnej precyzji. Karalux twierdzi, że był on łatwiejszy niż w przypadku poprzednich modeli. Oto jak firma z siedzibą w Hanoi to zrobiła:
 
Po pierwsze, inżynierowie Karalux zdemontowali obydwa urządzenia, które zbudowane są z aluminium. Po dekonstrukcji, poszczególne elementy są dokładnie czyszczone przy użyciu różnych chemikaliów. Następnie nakładana jest warstwa bazowa w celu zapewnienia czystej, gładkiej powierzchni dla kruszca, aby tej dobrze się trzymał.
 
Kolejnym krokiem jest złocenie. Aby tego dokonać, wszystkie elementy metalowe są zanurzone w zbiorniku z upłynnionego złota i pozostawione tam przez krótki okres czasu. Gdy komponenty stają się „drogocenne”, zostają wyciągane i natryskiwane warstwą ochronna.
 
Macie nadmiary gotówki w portfelu?
 
źródło: sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy