ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nadchodzi Windjammers 2 – co wiemy?

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Nadchodzi druga odsłona popularnego Windjammers! Gra zadebiutuje na Nintendo Switch, PlayStation, Xboxie, PC i Google Stadia. Nastąpi to dwadzieścia osiem lat po tym, jak oryginalne Windjammers trafiło na konsole Neo Geo.

Windjammers 2 – kto pamięta jedynkę?

Windjammers 2 pojawi się już w styczniu

Sequel klasycznej gry konsolowej w końcu pojawi się na nowoczesnych sprzętach. Windjammers 2 trafi na wymienione wyżej platformy już 20 stycznia 2022 roku. Gra będzie dostępna w bibliotece gier Xbox Game Pass i PC Game Pass. Dodatkowo także będziemy mogli zagrać w nią na PS5 i Xbox Series X/S dzięki wstecznej kompatybilności.

Klasyczne Windjammers to podrasowana wersja Ponga, w której celem gracza jest posłanie dysku obok przeciwnika w taki sposób, aby zdobyć punkt. Jednakże dla urozmaicenia zabawy oprócz prostego rzucania dyskiem po przewidywalnej ścieżce, gracz może wykorzystać różne specjalne umiejętności. Każda postać ma charakterystyczne zdolności takie jak na przykład zakrzywione strzały, loby i mocne uderzenia. Nie bez powodu oryginalna gra została nazwana w Japonii Flying Power Disc.

Zobacz też: Wyprzedaż w Xbox Store

Nowa odsłona — Windjammers 2 została zdecydowanie zmodernizowana. Deweloper Dotemu odświeżył grafikę oraz dodał kilka dodatkowych mechanik, w tym dropshoty i slapshoty. To rodzaj gry, który będzie łatwy do opanowania, ale piekelnie trudny do wymasterowania. Podstawowe zasady gry takie jak przebicie dysku za plecy rywala pozostają bez zmian.

Gra zawiera zarówno tryb jednoosobowy jak i lokalny tryb wieloosobowy. Windjammers 2 wyposażony jest także w bardzo ciekawy tryb Arcade, w którym rozgrywane są liczne mecze w ramach stworzonego turnieju. Co ciekawe tytuł oferuje grę międzyplatformową między wersjami na Xboxa i Windowsa.

Pierwsza odsłona Windjammers powstała w 1994 roku w Japonii i zyskała tam miano kultowej. Sława dotarła także za ocean. W maju 1994 roku w Stanach Zjednoczonych magazyn RePlay poinformował, że Windjammers był wówczas czternastą najpopularniejszą grą zręcznościową w całym kraju. W „Kraju Kwitnącej Wiśni” magazyn Famitsu podał, że gra w pierwszym tygodniu obecności na rynku sprzedała się w ponad 4307 egzemplarzach na płytach CD na konsole Neo Geo.

Windjammers to klasyczna gra konsolowa

Źródło: Engadget

    Sprawdź najnowsze wpisy