ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
evolution centrum inżynieryjne

Globalny twórca oprogramowania do gier online wkracza do Polski

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Evolution, globalny twórca i dostawca oprogramowania do gier rozpoczyna działalność w Polsce i wkrótce otwiera centrum inżynieryjne w Warszawie. To szansa dla inżynierów oprogramowania, którzy szukają pracy w zawodzie. Rekrutacja do nowej placówki już trwa.

Centrum inżynieryjne Evolution w Warszawie

Evolution to szwedzka firma istniejąca od 15 lat. Posiada oddziały w ponad 20 miejscach na całym świecie i zatrudnia w nich ok. 12 000 pracowników, w tym ponad 1000 programistów. Firma zajmuje się tworzeniem i dostarczaniem oprogramowania do gier online.

W przyszłym roku w Warszawie Evolution otworzy centrum inżynieryjne. Działania tej placówki będą skoncentrowane na rozwiązaniach back-endowych, obsługujących całe portfolio produktowe firmy. Pracę w nowym centrum znajdzie 200 osób, a rekrutacja już się rozpoczęła. Polska znana jest z wysoko wykwalifikowanej kadry programistów pracujących w Scali oraz aktywnej społeczności inżynierów oprogramowania. Cieszymy się, że możemy być częścią tej społeczności i zatrudnić kolejnych utalentowanych członków zespołu, którzy chcą razem z nami przekraczać granice w projektowaniu gier, jednocześnie wnosząc wkład w lokalną scenę Scali z naszym obecnym doświadczeniem i wiedzą – mówi Anastasia Priede, Head of Engineering Departments and Global Growth w Evolution.

Czytaj także: Amazon zbuduje nad Wisłą potężną pozycję, to kwestia czasu — wywiad z Tomaszem Boncolem

W pierwszej kolejności Evolution poszukuje doświadczonych inżynierów oprogramowania ze znajomością Scali, JavaScript, a także Data. Firma zorganizuje również bezpłatne, przygotowawcze kursy programowania (bootcampy). Najlepsi kursanci znajdą później pracę w Evolution.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy