ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

YouTube TV w opałach — telewizja traci kanały

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

YouTube TV to usługa powstała w 2017 roku. Oferuje ona telewizję na żywo, VOD oraz dekodery z ponad 85 kanałami, w tym stacjami nadawczymi Wielkiej Trójki (CBS, NBC oraz ABC). YouTube TV jest własnością znanego nam serwisu internetowego, który jest natomiast zależny od Google. Do usługi dostęp mają jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

YouTube TV traci kanały

YouTube TV traci kanały

Usługa telewizyjna ostrzegła swoich klientów, że kanały takie jak ABC, ESPN, FX i kilka innych mogą zniknąć z ich dekoderów. Nastąpi to już 17 grudnia o godzinie 23:59. Wszystko jest zależne od rozmów prowadzonych przez YouTube TV i Disneya w sprawie opłat za nadawanie transmisji. Jeśli tak się stanie, usługa obniży swoją cenę o 15 dolarów (z 65 do 50). Wówczas naturalnie treści zależne od Disneya zostaną usunięte z YouTube TV.

Zobacz też: Google pozbyło się usługi, która ma już ponad 20 lat

Disney jest dla nas ważnym partnerem. Prowadzimy z nimi aktywne rozmowy i ciężko pracujemy, aby utrzymać ich treści w YouTube TV – napisano w komunikacie prasowym.

Naszym zdaniem Disney, podobnie jak wszyscy inni nasi partnerzy, jest zobowiązany do traktowania YouTube TV tak jak każdego innego dostawcy telewizji. To jest — oferując nam takie same stawki, jak usługom o podobnej wielkości tak długo jak udostępniamy kanały Disneya. Jeśli firma zaoferuje nam sprawiedliwe warunki, to przedłużymy z nimi umowę.

Platforma będąca własnością Google zakomunikowała, że ​​jest „optymistycznie nastawiona” w sprawie zawarcia umowy z Disneyem. Ponadto YouTube TV dał do zrozumienia, że ma „bardzo udane wyniki w negocjowaniu takich umów z dostawcami”. Prawdę mówiąc, usługodawca ma również kilka nieudanych akcji, na przykład kiedy zniknął z nowych urządzeń marki Roku w kwietniu 2021 roku. Ostatecznie powrócił na nie w grudniu.

Google pogodziło się z Roku, więc jest pewna nadzieja, że ​​może dojść także do porozumienia z Disneyem przed 17 grudnia. Na wszelki wypadek YouTube TV zakomunikował, że użytkownicy mogą zarejestrować się w pakiecie Disneya. Kosztuje on 14 dolarów i można w nim zachować dostęp do ABC i innych kanałów.

YouTube TV wystartował dopiero w kwietniu 2017 roku. Mimo że nie jest to długi okres, to z czterema milionami subskrybentów stał się jedną z najlepszych usług telewizyjnych. Jeśli strony nie dojdą do porozumienia przed 17 grudnia, około 25 kanałów może zniknąć z usługi.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy