androidtablet

Rosnąca w niesamowitym tempie popularność tabletów została zauważona już dawno temu przez dostawców różnych usług multimedialnych, takich jak Amazon czy Barnes & Noble. Kindle Fire czy Nook Color odniosły ogromny sukces dzięki temu, że umożliwiają dostęp do książek i multimediów w prosty i przyjazny sposób.

Wygląda na to, że niedługo na rynku znajdzie się gracz o podobnych założeniach. Tablet do e-booków pragnie wyprodukować firma o pozytywnie brzmiącej nazwie Good E-Reader.

W specyfikacji urządzenia znaleźć mają się:

-ekran 7 cali o rozdzielczości 1024×768 pikseli

-dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz

-512 bądź 1 GB RAM

-czytnik kart microSD

-kamera internetowa 1,3 MPx

reading-tablet 

Sprzęt pracować ma na Androidzie 4.0 z dostępem do Google Play. Zapowiedziana została także aktualizacja do Androida JellyBean.

W standardowym oprogramowaniu tabletu znaleźć się mają aplikacje do książek i sklepy, takie jak np. Amazon, Sony, Nook, Kobo, 3M i Overdrive.

Tablet docelowo kosztować ma około 130-150 USD, co powinno przyczynić się do jego sukcesu na rynku.

Co sądzicie o tym urządzeniu?

Źródło: liliputing

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.