ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Plakaty Red Ring of Death

Red Ring of Death – Microsoft po latach wydaje się być z niego… dumny

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jeśli byłeś fanem Microsoftu w erze Xbox 360, prawdopodobnie pamiętasz niesławny Red Ring of Death, znany także pod spolszczoną nazwą czerwonego pierścienia śmierci. Kiedy Xbox 360 cierpiał z powodu jakiegoś błędu sprzętowego, to diody przycisku zasilania zmieniały kolor na czerwony zamiast białego, a system nie chciał się uruchomić. Problem ten jest niesławny ze względu na to, że był on powszechny. W tamtych czasach pytaniem nie było czy on wystąpi, a kiedy on wystąpi. Teraz zaś Microsoft chce na nim zarobić.

Plakat Red Ring of Death

Plakaty Red Ring of Death

W tamtych czasach Red Ring of Death faktycznie oznaczał śmierć konsoli, przynajmniej do czasu, gdy można było ją wysłać do naprawy. Istniała garść domowych sposobów na naprawienie problemu, ale rezultaty były różne, a metody wątpliwe i mogły spowodować jeszcze większe szkody. Dość popularną metodą było wygrzewanie konsoli, lub samej jej płyty głównej w piekarniku. Z racji, że problem wynikał z zimnych lutów, to rozwiązanie to czasami działało. Jednak zwykle na dość krótko, a nieodpowiednia temperatura, ułożenie płyty, zbyt długi czas lub zwyczajny pech mogły spowodować uszkodzenie innego modułu, lub całkowitą śmierć konsoli.

Zobacz też: Oto kolor roku i cztery darmowe tapety na Windows od Microsoftu

Red Ring of Death był PR-ową i finansową katastrofą dla Microsoftu. Podobno firma straciła aż 1,15 miliarda dolarów na z powodu utraconej sprzedaży od zdenerwowanych niedoszłych nabywców. W kwotę tą należy także doliczyć koszty akcji serwisowej konsol. Teraz zaś firma ma nadzieję skorzystać na swoich błędach za pomocą nowo wypuszczonego plakatu Red Ring of Death, dostępnego za pośrednictwem Xbox Gear Shop. Plakat pojawił się z okazji premiery Power On: The Story of Xbox, sześcioczęściowego serialu dokumentalnego, który można już teraz oglądać na kilku platformach — w tym na YouTube — bez żadnych opłat. Warto tu dodać, że dokument ten oferuje polskie napisy. Wróćmy jednak do plakatu. Ten kosztuje 24,99 USD i posiada lekko błyszczącą, odporną na odciski palców powłokę. Jego wymiary to 45 × 60 centymetrów.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy