ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec Google Toolbar dla Internet Explorer

Google pozbyło się usługi, która ma już ponad 20 lat – i dobrze

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jeden z najdłużej żyjących produktów Google został właśnie wysłany na niesławny cmentarz firmy. Być może mało kto o nim pamięta, a wielu z Was nigdy o nim nie słyszało, więc raczej mało kto będzie za nim tęsknił. Otóż Google Toolbar dla Internet Explorera nie jest już dostępny do pobrania. 21 lat temu, został on pomyślany jako mały dodatek do najpopularniejszej wówczas przeglądarki internetowej, który wzbogacał doświadczenie o wiele zgrabnych i przemyślanych funkcji, które od dawna trafiły do samych przeglądarek. Dla licznych osób był też jednym z wielu tolbarów, które sukcesywnie zmniejszały okienko strony internetowej.

Koniec Google Toolbar dla Internet Explorer

Koniec Google Toolbar dla IE

Trzeba przyznać, że była to bardzo cicha śmierć. Odkrył ją serwis AndroidPolice, który zamierzał przygotować wpis na 21 urodziny tego narzędzia, które miały miejsca 11 grudnia. Wtedy też redaktor portalu odkrył, że dodatek ten zniknął z oferty Google. Dodatkowo w przypadku jego wcześniejszej instalacji przestał już poprawnie działać. W przeszłości pasek narzędzi rozszerzał Internet Explorera o bardzo potrzebne funkcje, takie jak pole wyszukiwania. Tak, to były czasy, kiedy nie można było wpisać zapytania w pasku adresu. Dodatkowo Google wyposażyło go w bloker wyskakujących okienek, sprawdzanie pisowni, autouzupełnianie i Tłumacza Google. Czyli w funkcje, które w większości są dostępne w każdej szanującej się przeglądarce.

Zobacz też: Magnaci i Czarodzieje debiutują na małym ekranie – fani Stachu Jonesa czekali na to wiele lat

Podczas pracy nad toolbarem redaktor AndroidPolice natknął się na mnóstwo komunikatów o błędach, z których większość wynikała z tego, że strona Google nie obsługuje już Internet Explorera. Dodatkowo narzędzie wciąż odwoływało się do Google+ i starej wersji sprawdzania pisowni Google. W zasadzie nie działa tam nic, poza wyszukiwaniem i logowaniem. Biorąc jednak pod uwagę współczesne przeglądarki, to nie jest to żadna strata. Z drugiej jednak strony możliwe, że są one takie właśnie dzięki Google Toolbar.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy