ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
LG składany ekran do samochodu

Składany wyświetlacz dla… samochodów – wbrew pozorom to ma sens

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Koreański gigant technologiczny LG właśnie złożył nowy wniosek patentowy na składany wyświetlacz dla systemu informacyjno-rozrywkowego w samochodach. Patent jest złożony w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). I trzeba przyznać, że jest to naprawdę sensowne rozwiązanie. Dzięki niemu wewnątrz samochodu będzie możliwe umieszczenie znacznie większego ekranu, który z kolei można będzie sensownie ukryć kiedy tylko przestanie być potrzebny.

LG składany ekran do samochodu

LG składany ekran do samochodu

Zgodnie z patentem, składany wyświetlacz samochodowy jest podobny do składanego smartfona, który LG pokazało na początku tego roku. Ten projekt został oczywiście porzucony w związku z decyzją producenta związaną z opuszczeniem rynku mobilnego. Mimo to jak widać zdobyte doświadczenie i opracowane technologie nie pójdą tu na marne i LG znalazło dla nich zastosowanie w rynku motoryzacyjnym. Zgodnie z patentem wyświetlacz ten będzie umieszczony prostopadle do deski rozdzielczej, zasłaniając tym samym fragment szyby. Właśnie dlatego możliwe będzie jego złożenie na pół, oraz całkowite tak, aby znalazł się on w wyżłobieniu na desce.

Zobacz też:PUBG na PC podąża śladami Fortnite – nie wszystkim się to spodoba

Nie są znane jego funkcje. Jednak można założyć, że poza samym wyświetlaniem treści multimedialnych będzie on także prezentował podstawowe dane na temat pojazdu oraz samej jazdy, a także będzie w stanie wyświetlać nawigację. Najprawdopodobniej będzie to zamknięty system oparty na rozwiązaniach LG. Nie wiadomo także, czy trafi on jako domyślne wyposażenie do samochodów pewnych marek, czy też będzie to zestaw do samodzielnego montażu dedykowany osobom, które chcą zwiększyć funkcjonalność swojego auta.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy