ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PlayStation Now na smartfony?

Sony planowało wprowadzić PlayStation Now na smartfony? Tak twierdzi Apple

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

A raczej tak twierdzi The Verge. Otóż portal ten donosi, że uzyskał pewne dokumenty od Epic Games w pozwie przeciwko Apple. Według nich producent iPhone nieoficjalnie dowiedział się, że Sony planuje wypuścić PlayStation Now na smartfony w 2017 roku. Usługa miała strumieniować ponad 450 gier z PS3, a z czasem miały do niej dojść tytuły z PS4. Oczywiście całość wygląda jak bardzo długi głuchy telefon.

PlayStation Now na smartfony?

PlayStation Now na smartfony?

Warto tu podkreślić, że samo Apple Arcade miało być odpowiedzią na usługi Sony, czyli PS Plus i PS Now, co miało obejmować także strumieniowanie gier. Nie wiadomo, czy producent iPhone sam zrezygnował z takiej opcji, czy też nie wprowadził jej, ponieważ Sony także tego nie zrobiło. Tak na dobrą sprawę nie wiadomo także czy Sony rzeczywiście miało takie plany w tamtym okresie, jednak zrezygnowało z ich realizacji, czy też do Apple trafiły błędne informacje.

Zobacz też: Xiaomi Mi Band 6 jako prezent dla zaszczepionych pracowników – ludzie są wściekli

Warto tu także dodać, że wedle innych plotek hybryda PlayStation Now i PlayStation Plus ma się podobno pojawić wiosną 2022 roku. Nie ma w niej jednak mowy o obecności usługi na smarfonach, natomiast Sony odmówiło już komentarza, co jest dość wymowne, ponieważ firma niczemu nie zaprzeczyła. Dodatkowo pewnym tropem w całej tej sprawie może być patent na nowy kontroler PlayStation, który jest padem dedykowanym smartfonom. Możliwe więc, że wszystko to się składa w jedną całość. Oczywiście to tylko spekulacje oparte na kilkuletniej, oraz nieco nowszej plotce i jednym wniosku patentowym. Nie należy więc tego traktować zbyt poważnie.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy