ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Na czym zarabia Activision Blizzard

Pracownicy Activision Blizzard strajkują – w firmie jest coraz gorzej

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Miesiące temu Kalifornijski Departament Uczciwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa złożył pozew przeciwko Activision Blizzard, zarzucając powszechny instytucjonalny seksizm, nierówność, a nawet molestowanie, szczególnie wobec pracownic przez ich męskich przełożonych. Po upublicznieniu pozwu grupa niezadowolonych pracowników utworzyła ABK Worker’s Alliance. Grupa ta stara się pociągnąć pracodawcę do odpowiedzialności poprzez publiczne żądania i protesty.

Strajk w Activision Blizzard

Teraz organizacja robi kolejny krok. Zamiast tylko wyrażać swoje niezadowolenie poprzez wpisy na Twitterze i osobiste protesty, Sojusz Pracowników ABK oficjalnie rozpoczął strajk, ale nie tylko z powodu zarzutów o molestowanie. Otóż około 30% zespołu Activision Blizzard’s Raven Quality Assurance otrzymało listy z wypowiedzeniami bez ostrzeżenia. Zwolnienia te mają wejść w życie pod koniec stycznia, dając pracownikom niewiele czasu na znalezienie nowego źródła zatrudnienia. Wcześniej zespół ten był podobno zachęcany do przeniesienia się na własny koszt do nowej lokalizacji biura, z obietnicą przyszłych podwyżek i lepszych warunków. Jak widać, były one bez pokrycia.

Zobacz też: Polsce naprawdę grozi blackout, sytuacja zaczyna robić się niebezpieczna

W związku z tym ABK Worker’s Alliance odmawia zakończenia strajku, dopóki zwolnieni pracownicy Raven QA nie zostaną przywróceni do pracy, a wszyscy członkowie zespołu nie zostaną zatrudnieni jako pełnoetatowi pracownicy zamiast tymczasowych wykonawców. Warto tu podkreślić, że w branży gier pracownicy działu Quality Assurance rzadko są zatrudnieni na etat. Dzięki temu są zazwyczaj tańsi i łatwiejsi do zwolnienia niż pełnoetatowi pracownicy, którzy często mają dodatkowe prawa, świadczenia i ochronę w zależności od stanu lub regionu zatrudnienia. Oprócz żądań przedstawionych powyżej ABK Worker’s Alliance wciąż trzyma się mocno swoich pierwotnych czterech żądań. Grupa chce:

  • Zaprzestania przymusowego arbitrażu w umowach o pracę.
  • Przyjęcia integracyjnych praktyk w zakresie rekrutacji i zatrudniania.
  • Zwiększenia przejrzystości płac poprzez metryki wynagrodzeń.
  • Audytu polityki i praktyk ABK, który ma być przeprowadzony przez neutralną stronę trzecią.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy