szczypanie google chrome zdjecia mapy

 

Multitouch, czyli tak naprawdę „wielodotyk”, był wielkim odkrycie w kwestii paneli dotykowych. Dało to wiele nowych możliwości sterowania urządzeniem, ale przy rosnących wyświetlaczach robi się coraz ciężej. Być może nadchodząca nowość w postaci „force touch” rozwiąże jeszcze więcej problemów „niewygody”, ale Google znalazło inne rozwiązanie, aby łatwiej korzystać z urządzeń jedną ręką.

 

W aplikacjach od amerykańskiego giganta znajdziemy całkiem ciekawy pomysł. W jaki sposób można zastąpić „uszczypnięcie”, które w głównej mierze służy przybliżaniu i oddalaniu widoku? W bardzo prosty sposób. Włączcie chociażby przeglądarkę Chrome i otwórzcie pełnowymiarową stronę internetową lub grafikę. Teraz zamiast „szczypać” wyświetlacz to wystarczy dwukrotnie kliknąć w jednym miejscu i przesuwać góra-dół w celu powiększania lub zmniejszania obrazu. Niby proste rozwiązanie, ale jak bardzo ułatwia korzystanie z urządzeń mobilnych za pomocą jednej ręki. Tym samym takie aplikacje jak Zdjęcia, Mapy czy wspomniany Chrome nie muszą być kojarzone z koniecznością obsługi za pomocą dwóch palców. Oczywiście rozwiązanie Google dostępne jest tylko na urządzeniach z Androidem – użytkownikom smartfonów i tabletów z iOS pozostaje dalej „szczypać” wyświetlacz.

 

Oczywiście jest to tylko drobnostka i najprawdopodobniej nie najnowsza, ale z pewnością nie jest znana przez wszystkich. W takim razie, co sądzicie o tym rozwiązaniu? Przydatne jest z pewnością, ale czy często będziecie z niego korzystać?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.