ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
lil sold 2 0 sprzedaz w polsce

Mały i solidny, ale czy pomoże wygrać z papierosami? Do Polski trafia lil SOLID 2.0, nowy podgrzewacz tytoniu

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Dym papierosowy to jedna z najgorszych trucizn na świecie, o czym informowaliśmy Was już wielokrotnie. Szkodzi on nie tylko tym uzależnionym od papierosów, bo bierne palenie również niesie swoje żniwo. Dlatego tak ważna jest inteligentna walka z nałogiem. W tym miejscu do gry wchodzą podgrzewacze tytoniu, których rynek w Polsce nadal jest mikroskopijny, ale stale się rozwija. Najlepszym tego przykładem jest premiera kolejnego sprzętu z tej kategorii, który może ograniczyć skutki nałogu, eliminując dym papierosowy. Obok IQOSa i glo pojawił się u nas lil SOLID 2.0.

To produkt koreańskiej frmy KT&G, ale w Polsce za jego dystrybucję odpowiada Philip Morris (to ta firma od iQOSa), przez co poszerza swoją ofertę do palaczy, zgodnie z jej deklaracją wygaszania papierosów i skupiania się na „bezdymnych produktach”.

lil SOLID 2.0 – budżetowy IQOS?

lil sold 2 0 sprzedaz w polsce

Podgrzewacze tytoniu stanowią bezdymną alternatywę do papierosów. To nie są urządzenia do rzucania palenia! Ale badania (także te prowadzone w Polsce) pokazują, że palacze dzięki nim faktycznie mogą przestać palić papierosy. Oczywiście wszystkie takie produkty przeznaczone są wyłącznie do pełnoletnich palaczy, jako próba wybicia im z głowy palenia papierosów, które jest jednym z najgorszych możliwych nałogów. Podgrzewacze dalej dostarczają nikotynę, ale już bez dymu i bez substancji smolistych, bo nie spalają tytoniu. Wydzielają natomiast aerozol, w którym jest o wiele mniej szkodliwych chemikaliów niż w dymie z papierosa.

lil SOLID 2.0 to najnowszy przykład podgrzewacza tytoniu na polskim rynku. Wykorzystuje technologię podgrzewania indukcyjnego, co przekłada się na równomierne podgrzewanie wkładu tytoniowego i generowanie aerozolu z nikotyną. W rezultacie nie pojawia się tu ani drażniący zapach dymu papierosowego, ani związane z procesem spalania substancje smoliste, ani popiół. Dla kogoś, kto w przeciwnym wypadku paliłby papierosa, podgrzewacz może być formą wpisującą się w tzw. strategię redukcji szkód, czyli zmniejszania katastrofalnego wpływu, jaki dalsze palenie papierosów wyrządziłoby zdrowiu i naszemu, i innych, którzy przebywając z palaczem, byliby skazani na tzw. palenie bierne.

Specyfikacja techniczna i cena lil SOLID 2.0

Do sprzedaży w Polsce trafiły dwie wersje kolorystyczne lil SOLID 2.0 – Cosmic Blue (niebieska) oraz Stone Grey (szara). Waga podgrzewacza wynosi 84 gramy. Składa się na nią między innymi akumulator, którego pojemność wystarcza na podgrzewanie do 25 wkładów tytoniowych. Jeden wkład może być podgrzewany do 5 minut lub do 14 zaciągnięć. Użytkownik najnowszego podgrzewacza może podgrzać sobie w sumie 3 wkłady tytoniowe z rzędu – potem urządzenie samo się podładuje. Cena sprzętu to 69 złotych, czyli mamy do czynienia z tańszą w porównaniu np. z IQOS-em opcją cenową.

Kolejny krok w walce o przyszłość bez dymu papierosowego

lil sold 2 0 sprzedaz w polsce

Wprowadzenie lil SOLID 2.0 do sprzedaży w Polsce przez Philip Morris International to przykład konsekwencji w działaniach tej firmy. Amerykański producent nie ukrywa, że widzi swój biznes bez papierosów. Dlatego inwestuje krocie w badania naukowe i rozwiązania technologiczne, których efektem są bezdymne alternatywy do papierosów „o potencjale mniejszej szkodliwości”, jak stwierdza PMI na swojej stronie internetowej.

PMI dzisiaj skupia się na produktach bezdymnych, które znacząco ograniczają szkodliwość zdrowotną w porównaniu do palenia papierosów. Do teraz firma przeznaczyła ponad 8 miliardów dolarów na badania naukowe, rozwój technologiczny i komercjalizację takich urządzeń. Aktualnie nad dalszą transformacją pracuje ponad 400 naukowców i ekspertów z działu R&D. To już przełożyło się na 1300 patentów w omawianym obszarze. Ważnym też dla nas akcentem jest fakt, że na czele tej przemiany stoi Polak, Jacek Olczak, czyli prezes Philip Morris International, który już dzisiaj może pochwalić się rosnącymi przychodami ze sprzedaży produktów bezdymnych.

Ba, firma pod wodzą Polaka rozwija się też w kierunku… produktów farmaceutycznych. I zamierza wprowadzać też na rynek produkty, w których w ogóle nie ma nikotyny.

Zobacz też: Światowy Dzień Rzucania Palenia po raz 30. w Polsce! Pomóżmy sobie technologią.

Na koniec zaznaczamy: jeśli palicie, to najlepszym wyborem jest dla Was całkowita rezygnacja z nałogu i przede wszystkim – unikanie silnie uzależniającej nikotyny. Jeśli nie zamierzacie rzucać — bezdymne podgrzewacze tytoniu, a także e-papierosy mogą być zdecydowanie lepszą opcją pod względem zdrowotnym zarówno dla Was, jak i osób w Waszym otoczeniu, które przestaniecie truć dymem z papierosa.

Źródło: oprac. własne

Sprawdź najnowsze wpisy