ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PUBG na PC za darmo

PUBG na PC podąża śladami Fortnite – nie wszystkim się to spodoba

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Spokojnie, nie zrobi się kolorowo, a o budowie wymyślnych konstrukcji także można zapomnieć. Realizm — przynajmniej w porównaniu do Fortnite — nadal zostanie zachowany. PUBG Battlegrounds, znane wcześniej jako PlayerUnknown’s Battlegrounds czeka jednak inna, poważna zmiana, chociaż nie dotyka ona samej rozgrywki. Otóż tytuł ten stanie się w pełni darmowy także na PC. Co wbrew pozorom niekoniecznie jest najlepszą informacją z perspektywy fanów gry.

PUBG na PC za darmo

PUBG na PC za darmo

Jeśli więc macie ochotę w najbliższym czasie wydać pieniądze na tę grę, to w większości przypadków warto się wstrzymać. Dyrektor kreatywny projektu stwierdził, że wkrótce przejdzie ona na model free-to-play. Dokładniej rzecz biorąc, stanie się to 12 stycznia 2022 roku. Oczywiście nie brakuje osób, które już krytykują tę decyzję, ponieważ same wydały pieniądze na grę, więc czują się oszukane. Inni natomiast obawiają się spadku poziomu kultury osobistej podczas meczów. Dla nich pocieszające powinno być to, że rozgrywki rankingowe wciąż będą płatne. Tym samym darmowy gracz nie skorzysta z wszystkich opcji. Jednak i tutaj ceny spadną. Zamiast 72,99 złotych za dostęp do tych funkcji będzie należało zapłacić około 50 złotych.

Zobacz też: Zamieniłem średniaka na flagowca – to była jedna z lepszych decyzji

Warto także podkreślić, że zmiana ta może się w ostateczności okazać korzystna dla tych, którzy kupili grę. Darmowe tryby będą bowiem czymś w postaci dema — o ile demem można nazwać grę pozbawioną jedynie trybu rankingowego. Jednak osoby, które naprawdę się wciągną w rozgrywkę, chętniej sięgną do portfela, aby spróbować swoich sił w meczach rankingowych. To natomiast znacznie przedłuży żywot gry. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy