ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Zdjęcia Google z nowym menu kontekstowym – będzie o wiele wygodniej

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Zdjęcia Google doczekają się ciekawej nowości, a konkretniej to nowego menu kontekstowego. Teraz przeglądanie zdjęć będzie łatwiejsze, a już na pewno dla osób, które korzystają z większych smartfonów. Obsługa jedną ręką nie będzie już bowiem problemem, ale jak to w przypadku Google bywa, na aktualizację trzeba chwilę poczekać.

Zdjęcia Google – nowe menu kontekstowe

Zdjęcia Google menu kontekstowe
Fot. PhoneArena

Do aplikacji Google zmierza kolejna nowość. Tutaj aktualizacja jest po stronie serwera, więc trzeba na nią po prostu poczekać, ale miejmy nadzieję, że niezbyt długo. Nowość będzie bowiem sporym ułatwieniem dla osób, które często korzystają ze Zdjęć Google. Otóż udostępnione zostanie nowe menu kontekstowe. To pojawiało się będzie w chwili, kiedy na dłużej przytrzymamy palec na konkretnej fotografii. Do tej pory ikony udostępniania czy kasowania znajdowały się na górze aplikacji. Po aktualizacji te będą pojawiały się pod wybranym przez nas zdjęciem.

W ten sposób będziemy mieli o wiele łatwiejszy dostęp do najpotrzebniejszych funkcji i obsługa jedną ręką nie będzie już problemem. Jeżeli będziemy chcieli zdjęcie udostępnić komuś znajomemu, wystarczy przesunąć menu w górę. Wtedy też odsłonią się kolejne opcje. Na górze aplikacji nie będzie już widać ikon, a jedynie informację o tym, ile zdjęć zostało zaznaczonych oraz możliwość ich „zamknięcia”. Mowa oczywiście o powrocie do pierwotnego wyglądu i przeglądania dalej galerii.

Zobacz też: Co wiemy o nowym DLC do Assassin’s Creed Valhalla?

Nowość została zauważona w Zdjęciach Google 5.70.0.413477203, ale jak już wspomnieliśmy, użytkownicy muszą uzbroić się w cierpliwość. Takiej funkcjonalności z pewnością wielu osobom po prostu brakowało. Smartfony stają się coraz dłuższe i obsługa ich jedną dłonią potrafi być czasem problematyczna. Google w końcu to zauważyło, więc możemy spodziewać się podobnych rozwiązań w innych aplikacjach giganta. I bardzo dobrze, bo to naprawdę może być wygodniejsze.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy