ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei watch d zapowiedz data premiery

Huawei Watch D w drodze — opaska, na którą warto poczekać?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Powoli zbliżamy się do jednej z ostatnich, dużych konferencji w tym roku. Co prawda nie będzie ona bezpośrednio dotyczyła Starego Kontynentu, ale w dłuższej perspektywie spodziewamy się urządzeń, które mogą być dla nas istotne. Jednym z nich jest właśnie tytułowy Huawei Watch D, czyli kolejna opaska sportowa. Kolejna, ale jest to o tyle specyficzny rynek, że każda zmiana wyraźnie rzutuje na odbiór konkurencji. Dlatego przyjrzyjmy się, co tym razem chce zaproponować Huawei.

Huawei Watch D może być najbardziej zaawansowaną opaską na rynku

huawei watch d zapowiedz data premiery

Patrząc na design Huawei Watch D, firma chce pójść torem takich modeli jak Watch Fit i Band 6, które zdecydowanie są jednymi z najlepszych w swoich kategoriach. To już bardzo dobry znak, ale co ma wyróżnić nadchodzący produkt? Design zdaje się nawiązywać do wspomnianych urządzeń. Prostokątny kształt i dwa przyciski z boku. Najważniejsza nowość pojawia się wśród czujników. Chodzi o obecność ciśnieniomierza. Dzisiaj niewiele smartwatchy i smartbandów oferuje możliwość mierzenia ciśnienia krwi, więc jakby nie patrzeć, może to być kolejny istotny punkt dla opasek nowej generacji. Tak samo w tym roku odbieraliśmy pulsoksymetry. Według niepotwierdzonych informacji Huawei Watch D już zdobył odpowiednie certyfikaty, aby klasyfikować go w Chinach jako urządzenie medyczne.

Zobacz też: Mały czy duży ekran smartwatcha? Samsung da nam obydwa w jednym urządzeniu.

Tylko kiedy ostatecznie i oficjalnie poznamy omawiany sprzęt? Według ostatnich informacji Huawei Watch D może zostać zaprezentowany na tej samej konferencji, co składany Huawei Mate V. Innymi słowy, spodziewajmy się premiery 23 grudnia w Chinach. Co ze Starym Kontynentem? Zapewne na nas przyjdzie czas w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy