ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi Air Charge

Nowe, bardziej pojemne i bezpieczniejsze akumulatory od Xiaomi — ważny krok naprzód

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Od kilku lat powtarza się, że jednym z największych ograniczeń dzisiejszych urządzeń mobilnych (i nie tylko) są akumulatory. Te wciąż są rozwijane, ale nie tak szybko, jak podzespoły, które potrzebują gromadzonej w nich energii. Chcemy robić więcej i szybciej, a to wymaga prądu. Dlatego każda wieść o zmianach w bateriach jest istotna. Taką właśnie podzieliło się Xiaomi, zapowiadając nowe akumulatory, które będą bezpieczniejsze i pojemniejsze. Oczywiście ich głównym przeznaczeniem mają być urządzenia mobilne.

Xiaomi powoli odmienia akumulatory — nowa technologia to większa pojemność i poprawione bezpieczeństwo

xiaomi nowe akumulatory bezpieczenstwo pojemnosc

Nowe rozwiązanie, którym Xiaomi pochwaliło się w krótkiej notce na chińskim Weibo, sprowadza się do przeprojektowania rozłożenia poszczególnych elementów oraz kolejnego etapu miniaturyzacji. Efekt sprowadza się do tego, że bateria tego samego rozmiaru, co dzisiaj, może pomieścić o 10% więcej energii. Wynika to w głównej mierze z przeprojektowanego modułu od przeładowania. Prosty przykład — akumulator o pojemności 5000 mAh w nowej technologii może zmieścić 5500 mAh. Różnica nie jest piorunująca, ale może okazać się kluczowa we wprowadzaniu kolejnych innowacji.

Drugi punkt, który podkreśla Xiaomi, to bezpieczeństwo. W tym wypadku do gry wchodzi nowy moduł, który ma kontrolować wiele parametrów akumulatora. W tym oczywiście temperaturę, która jak doskonale wiemy, jest największym złem dla aktualnych ogniw. Do tego zadaniem nowego chipu ma być kontrola łagodnego ładowania, co sprowadza się do dodatkowych zabezpieczeń przed nadmiernym naładowaniem baterii. W przekazie Xiaomi pojawia się też wiele wzmianek o zaawansowanych algorytmach, których ogólnym celem jest właśnie poprawa bezpieczeństwa.

Zobacz też: Mercedes narażał życie kierowców, ale już naprawił swój błąd.

Na tę chwilę Xiaomi nie zdradza, kiedy nowe akumulatory trafią do smartfonów. Mówi się jedynie o drugiej połowie przyszłego roku, a w ramach plotek możemy podejrzewać Xiaomi Mix 5. Niemniej to aktualnie najmniej istotne zagadnienie. Najważniejsze, aby nowe akumulatory trafiły na rynek, a nie skończyło się tylko na zapowiedziach.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy