youtube gaming twitch 2

 

 

Google ogłosiło swój nowy projekt w czerwcu. Obiecywano premierę jeszcze tego lata i jak już wiemy firmie z Mountainview uda się zrealizować obietnicę. Nowa usługa startuje globalnie już dziś, 26. Sierpnia (wszędzie, gdzie mamy dostęp do YouTube będzie też dostęp do nowej platformy).

 

Czym jest Youtube gaming?

 

 

To usługa będąca bezpośrednią konkurencją dla najpopularniejszego obecnie serwisu umożliwiającego transmitowanie gier – Twitch, którego w ubiegłym roku firma Google próbowała kupić ale wyprzedził ją inny amerykański gigant – Amazon. YouTube Gaming to ponad  25000 stron o grach, został przygotowany by oferować nie tylko wcześniej nagrane i wysłane materiały ale także transmisje na żywo, dzięki kórym konkurenci są tak popularni na całym świecie. Choć usługa debiutuje na całym świec jednocześnie to dedykowane aplikacje początkowo będą dostępne jedynie w USA i Wielkiej Brytanii do pobrania z Google Play. Usługa z poziomu przeglądarki dostępna będzie pod tym adresem.

 

Pytanie o szanse YouTube Gaming na przecież już podzielonym między Twitch i inne serwsiy rynku pozostaje otwarte. Wiele może zależeć choćby od producentów konsol – firm Sony i Microsoft – czy zdecydują się na dodanie transmitowania na żywo z poziomu konsol także w ramach nowej platformy Google’a czy też pozostaną tylko przy Twitchu i usłudze USTREAM. Nadmienić warto, że wielu użytkowników (w tym i ja gdyż takie połączenie jest wygodniejsze od przesyłania każdego filmu po nagraniu) Twitcha wykorzystuje… YouTube do magazynowania swoich materiałów z gier gdyż ten pierwszy udostępnia nagrane materiały jedynie przez kilka dni. Moim zdaniem wszystko w rękach Google – jeśli porozumieją się z Sony, Microsoftem to YouTube Gaming może wkrótce sporo namieszać.

 

 

Co sądzicie o YouTube Gaming? Dajcie znać w komentarzach

 

 

Źródła: Android Police, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg