Apple watch spuchnięta bateria

Wada Apple Watch i pozew zbiorowy – szykują się kolejne problemy

2 minuty czytania
Komentarze

Apple Watch to jeden z najpopularniejszych smartwatchy na rynku, ale jak to w przypadku każdego sprzętu bywa, zdarzają się problemy. W tym przypadku te mogą prowadzić nawet do pozwu zbiorowego przeciwko Apple. Obecnie poszukiwane są osoby, które mogłyby dołączyć do sprawy, a chodzi o puchnące baterie i odklejanie się ekranu w smartwatchach.

Usterka Apple Watch – będzie pozew zbiorowy?

Apple Watch Series 3

Problemy ze sprzętem elektronicznym nie są niczym nowym. Wady konstrukcyjne się zdarzają, ale wiele tutaj zależy od tego, co z takimi wadami zrobi już sam producent. W opisywanym tutaj przypadku chodzi o smartwatch Apple Watch, którego wada konstrukcyjna miała prowadzić do puchnięcia baterii i tym samym wypychania wyświetlacza. Taki wypchnięty ekran mógł prowadzić do uszkodzenia ciała, co jest jednym z powodów podanych w przygotowywanym w USA pozwie. Ostre fragmenty wyświetlacza miały bowiem doprowadzić do uszkodzenia ciała. Według osób przygotowujących pozew, Apple o wadzie fabrycznej zegarków wiedziało od dawna.

Chodzi o smartwatche z serii szóstej, ale w pozwie wspominany jest jeszcze zegarek Apple Watch series 3. W dokumentach ma znajdować się zdjęcie rany, która powstała na ręce użytkownika po tym, jak bateria w jego urządzeniu wypchnęła ekran na zewnątrz. Do zdarzenia miało dojść trzy lata po tym, jak użytkownik kupił urządzenie. To ma być też dowód na to, że Apple o wadzie konstrukcyjnej i nie wprowadziło zmian w urządzeniu. Pozew ma odnosić się do praktycznie wszystkich urządzeń z serii oprócz ostatniego (Apple Watch series 7).

Zobacz też: W gry z Androida zagrasz niedługo na Windowsie.

Obecnie trudno ocenić, czy przygotowywany pozew zbiorowy faktycznie ma sens. Nie ma danych o tym, jak wiele urządzeń Apple borykało się z problemem puchnących baterii. Ani ile osób mogło ucierpieć z tego powodu. Apple miało już kilka spraw sądowych, gdzie zarzucano firmie celowe produkowanie smartwatchy z wadą fabryczną i nie respektowanie przy tym zasad gwarancji. Wtedy sąd odrzucił sprawę. Teraz może być podobnie, ale zobaczymy, jak dalej potoczy się sytuacja.

Źródło: MacRumors

Motyw