ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"Matrix 4" premiera

Matrix Awakens — co wiemy o projekcie? Fotorealistyczna grafika nowej generacji!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Nowe demo technologiczne wykorzystujące w pełni możliwości Unreal Engine 5 zostało zaprezentowane światu. Matrix Awakens zaciera granice między rzeczywistością a cyfrową fantazją.

Projekt Matrix Awakens – czym jest właściwie?

Matrix Awakens nowy projekt

Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss pojawili się w ramach corocznej gali The Game Awards. Aktorzy pokazali światu nowy zwiastun ich nadchodzącego filmu Matrix: Wskrzeszenia (grają w nim główne role). Innym powodem, dla którego Moss i Reeves zagościli na TGA, była promocja Matrix Awakens, darmowej gry wideo, będącej czymś w rodzaju filmu pokazowego. Za scenariusz i reżyserię gry odpowiada Lana Wachowski. Po spędzeniu dwóch godzin z Matrix Awakens gracze mogą doświadczyć dziwnej, ale zarazem bardzo „Matrixowej” zawartości pobocznej filmu.

Z jednej strony projekt to coś na wzór dema prezentującego niewyobrażalne możliwości Unreal Engine 5 (gra dostępna jest tylko na PlayStation 5 oraz Xbox Series X). Jednak głębszym celem Matrix Awaknes jest prawdopodobnie pokazanie, jak bardzo zbliżamy się do projektowania wirtualnych światów, które mają szansę na oszukiwanie ludzkich mózgów. W trakcie demo nieraz zdarzały się momenty, w których gracze nie wiedzieli, czy to, co widzą to świat rzeczywisty, czy wirtualny.

Zobacz też: Bungie świętuje swoje 30-lecie

Matrix Awakens zabiera cię do miasta z całkowitą swobodą biegania, jazdy i latania. Co prawda nie ma tu wiele do zrobienia pod względem fabularnym. Możemy zająć się poszukiwaniem kilku tabliczek opisujących niektóre z wyświetlanych osiągnięć technicznych. Głównym celem gry jest sprawienie, żeby szczęka gracza opadała do samej ziemi. Samo oglądanie samochodów sprawia, że potrzebujesz kilku chwil, aby zorientować się, czy to przypadkiem nie są prawdziwe pojazdy.

Warto pamiętać, że Awakens to część promocji najnowszego filmu z uniwersum Matrixa — Zmartwychwstania. Dzieło reżyserii Lany Wachowskiej będzie miało swoją polską premierę już 22 grudnia. Główne role w filmie (Neo i Trinity) odegrają te same postaci co w pierwszej części serii z 1999 roku. Mowa tu o Keanu Reevesie i Carrie-Anne Moss.

Źródło: AV Club

Sprawdź najnowsze wpisy