ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google Play Games – przełomowa aplikacja zmierza na PC

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Firma Google ogłosiła, że ​​w przyszłym roku na komputerach z systemem Windows pojawi się nowa aplikacja – Google Play Games. Udogodnienie sprawi, że wielu graczy mobilnych na pewno będzie zadowolonych.

Google wprowadza długo wyczekiwaną aktualizacje – Play Games trafi na PC

Google wprowadza gry z Androida na PC

Podczas ostatniej gali The Game Awards gigant technologiczny Google ogłosił ciekawą informację. Firma zakomunikowała, że ​​w roku 2022 użytkownicy komputerów z systemem Windows będą mogli zaopatrzyć się w aplikacje Google Play Games. Umożliwi ona dostęp do gier znanym nam z Androida na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.

Zobacz też: Wycieki pamięci nie zdarzą się w Microsoft Edge dzięki nowemu narzędziu

Od 2022 roku gracze będą mogli korzystać ze swoich ulubionych gier z Google Play na większej liczbie urządzeń. Chcemy płynnie przełączać się między telefonem, tabletem, Chromebookiem, a wkrótce również komputerami z systemem Windows – powiedział Greg Hartrell, dyrektor produktu Google ds. gier na Androida i Google Play.

Produkt ten stworzony przez Google przenosi to, co najlepsze w grach Google Play na większą liczbę laptopów i komputerów stacjonarnych. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą platformę, aby gracze mogli jeszcze bardziej cieszyć się ulubionymi tytułami z Androida — zakończył Hartrell.

Według raportów The Verge, Google faktycznie zbudował od podstaw aplikację na PC, zamiast współpracować z Microsoftem lub inną firmą. Google podkreślił również, że gry na Androida będą działać lokalnie w systemie Windows. Oznacza to, że nie będzie potrzeby przesyłać ich strumieniowo przez chmurę, jak w przypadku Google Stadia.

Szczegóły dotyczące planów firmy na stworzenie aplikacji Google Play Games w systemie Windows po raz pierwszy pojawiły się w dokumentach pod koniec tamtego roku. 70-stronnicowy raport, datowany na październik 2020 roku, opisywał ambitny wysiłek, aby przenieść gry z Androida na komputery Mac i te z systemem Windows. Dokument ujawnił, że Google starało się na różne sposoby „streamingować gry” do systemu Windows. Część z tego gigantycznego wysiłku ujrzymy już w 2022 roku.

Źródło: Trusted Reviews/The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy