ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PeoPay bilety

W aplikacji PeoPay pojawiły się bilety komunikacji miejskiej

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Użytkownicy należącej do Banku Pekao aplikacji PeoPay mogą już kupować w niej bilety komunikacji miejskiej. Póki co usługa jest dostępna w 61 miastach w Polsce. W przyszłości będzie można z niej jednak skorzystać w kolejnych miejscowościach.

Bilety na metro, tramwaj lub autobus w aplikacji PeoPay

W listopadzie informowaliśmy, że w aplikacji PeoPay wkrótce kupimy bilety np. na tramwaj. Bank Pekao właśnie poinformował, że zakończył pilotaż i wdrożył wspomnianą funkcję dla wszystkich klientów. Na ten moment działa ona w 61 polskich miastach. Na liście są m.in. Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Lublin, Kielce, Rzeszów oraz Białystok.

Żeby kupić bilet, wystarczy zalogować się do aplikacji PeoPay, w zakładce więcej wybrać bilety komunikacyjne, a następnie wskazać miasto i rodzaj biletu. W razie kontroli wystarczy pokazać kod w aplikacji. W niektórych miastach zakupiony bilet trzeba jeszcze skasować. Żeby to zrobić, trzeba zeskanować kod QR, który znajduje się np. wewnątrz autobusu lub tramwaju.

Sukcesywnie rozbudowujemy aplikację o nowe usługi, od listopada można poprzez aplikację handlować funduszami Pekao TFI, już wkrótce będzie możliwość opłat parkingowych. Chcemy, by PeoPay był wygodnym, zawsze dostępnym i łatwym w obsłudze narzędziem do zarządzania finansami – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao.

Czytaj także: Na piątek w sam raz – nowe VOD od Opery dostępne dla wszystkich. Co oferuje Loomi?

Na koniec września 2021 roku aplikacja PeoPay miała blisko 2 miliony aktywnych użytkowników. Z PeoPay Kids (aplikacji dla dzieci do 13. roku życia) korzystało prawie 60 tysięcy osób. Około 90% z nich posiada karty płatnicze. Wszyscy użytkownicy PeoPay Kids zgromadzili łącznie 44 miliony zł depozytów.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy