ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony kupuje kolejne studio deweloperskie! Co to oznacza?

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Świat obiegła informacja o wielkim zakupie dokonanym przez Sony. Japoński hegemon do swoich struktur wchłonął dziś studio deweloperskie z Seattle.

Nowe studio deweloperskie członkiem rodziny Sony

Kolejne studio deweloperskie zakupione przez Sony

Sony nabyło dziś firmę Valkyrie Entertainment. Niestety dla ciekawskich graczy warunków finansowych transakcji nie ujawniono. Założone w 2002 roku studio deweloperskie jest najbardziej znane ze świadczenia usług współtworzenia gier dla innych studiów. W przeszłości Valkyria współpracowała z Sony, Microsoftem oraz Riotem. Pomagali oni w kreowaniu takich tytułów jak God of War, Halo Infinite czy Valorant. Jeszcze przed dzisiejszym ogłoszeniem Valkyria pracowała nad God of War: Ragnarok wraz z Sony Santa Monica Studio.

Zobacz także: Piątkowa aktualizacja biblioteki Netflixa

O przejęciu firmy poinformował Herman Hulst, szef PlayStation Studios. Różnorodne możliwości Valkyrii będą mile widziane przez każdy zespół w PlayStation Studios. Nadal koncentrujemy się na dostarczaniu niezwykłych wrażeń w grach – zakomunikował w oświadczeniu.

Dla Sony podpisanie umowy z firmą z Seattle jest swoistym podsumowaniem roku stojącego pod znakiem kupowania studiów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy japońska firma zasiliła swoje szeregi o Housemarque, Nixxes Software, Firesprite oraz Bluepoint Games. Teraz do tego grona dołącza także Valkyrie Entertainment. Sony ma w sumie 17 studiów pod swoim szyldem. Japończycy w tym roku byli o wiele bardziej metodyczni w pozyskiwanie talentów. W latach 2010-2020 firma „pochłonęła” tylko dwa studia: Sucker Punch Productions i Insomniac Games. Jeśli istnieje gdzieś powód do zmiany tempa zakupów, jest to prawdopodobnie coś wspólnego z wartą 7,5 miliarda dolarów umową Microsoftu. Amerykanie w 2020 roku pozwolili sobie na tak drogi zakup firmy macierzystej Bethesdy – ZeniMax Media.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy