ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Data premiery Disney+ w Polsce

Nowa superprodukcja Marvela trafia do Disney Plus!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Najnowsza filmowa adaptacja komiksowej przygody MCU będzie dostępna w Disney Plus już w przyszłym miesiącu. Film zasili serwis streamingowy dwa miesiące po premierze kinowej.

Eternals od Marvela już niedługo w Disney Plus

Nowy hit Marvela już niedługo w Disney Plus

Blockbuster o superbohaterach od Marvela zatytułowany Eternals będzie dostępny w Disney Plus 12 stycznia. Informacje te podał sam serwis streamingowy za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Kinowa premiera Eternals miała miejsce 3 listopada.

Film będzie również dostępny w formacie IMAX Extended Aspect Ratio, który Disney Plus zaczął już wprowadzać w innych filmach Marvela. Mowa tu o, chociażby takich produkcjach jak Iron Man, Avengers: Endgame i niedawno wydanym Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni. Data premiery Eternals w Disney Plus krążyła po internecie już od kilku tygodni, ale dzisiaj te plotki oficjalnie potwierdził sam serwis streamingowy.

Styczniowa premiera Eternals jest również idealnym pretekstem dla Disneya, aby powstrzymać fanów Marvela przed anulowaniem subskrypcji. Mogliby oni skłonić się ku temu po tym, jak serial Hawkeye zakończy się pod koniec grudnia. Odkąd Disney Plus po raz pierwszy zaczął oferować oryginalną zawartość Marvela w styczniu 2021 roku, tylko w jednym miesiącu (maju) w serwisie zabrakło dużej premiery od MCU.

Nowa tendencja szybkiego przechodzenia filmów z kin do platform

We wrześniu w internecie krążyły plotki o tym, że Disney zaplanował co najmniej 45 dni wyłączności kinowej dla Eternals i innych filmów z końca 2021 roku (Ostatni pojedynek, West Side Story i King’s Man: Pierwsza misja). Z drugiej strony animowany film dla najmłodszych – Nasze magiczne Encanto dostało co najmniej 30-dniową gwarancję. Ma ona pozwolić Disneyowi przenieść rodzinny film na swoją platformę na czas Świąt Bożego Narodzenia. Studio jednak wciąż nie ogłosiło oficjalnej daty premiery.

Zobacz też: Aktualizacja biblioteki HBO GO na początek weekendu

Eternals to najnowszy przykład tego, jak szybko filmy przechodzą z tradycyjnego wydania kinowego do płatnych subskrypcji na platformach streamingowych. Tej produkcji Marvela zajęło to na dobrą sprawę jedynie kilka tygodni, a nie jak to bywało wcześniej kilka miesięcy. W branży mówi się również o tym, jak ważne dla Disneya jest zwiększenie liczby subskrypcji Disney Plus. Dla amerykańskiego hegemona branży filmowej jest to długoterminowa strategia biznesowa. Może ona wskazywać, że szybkie tempo przechodzenia filmów z kin do takowych platform będzie jeszcze bardziej przyspieszać.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy