ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
promocja gry PS4 PS5 Xbox PC

Xbox Game Pass PC odchodzi — czas na zmiany, czas na nową nazwę!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Microsoft zdecydował się na rebranding swojej usługi Xbox Game Pass PC. Nowa nazwa subskrypcji ma sprawić, że nie będzie ona już mylona z inną usługą amerykańskiego przedsiębiorstwa.

Xbox Game Pass PC to już przeszłość — czas na nową nazwę

Xbox Game Pass PC z nową nazwą!

Microsoft podjął się zmiany nazwy Xbox Game Pass PC na samo PC Game Pass. Dla osób niewtajemniczonych jest to płatna subskrypcja dzięki, której gracze mają dostęp do szerokiej biblioteki gier. Dzięki tej usłudze możemy zagrać w takie tytuły jak, chociażby Halo Infinite, Forza Horizon 5 czy też Microsoft Flight Simulator.

Rebranding ma pomóc w zamieszaniu, ponieważ Microsoft świadczy także usługi Xbox Game Pass. Jest to osobna subskrypcja z inną biblioteką gier dedykowaną na konsole. Przedsiębiorstwo chce, żeby gracze mieli jasność — gry z usługi na PC niekoniecznie są dostępne na konsolach.

Zobacz też: The Game Awards 2021 – wyniki

Xbox Game Pass obejmuje ponad sto gier na konsole, do których dołączają tytuły Xbox Game Studios w dniu premiery. PC Game Pass natomiast oferuje inną paletę gier, w tym tytuły własne oraz te dostępne w ramach EA Play.

Dodatkowo funkcjonuje także Game Pass Ultimate. Oferuje on to, co najlepsze z obu platform. Ultimate obejmuje gry z biblioteki konsolowej i komputerowej. Zawiera on także Xbox Live Gold (przepustka dzięki, której gracze konsolowi mogą grać w gry wieloosobowe online), EA Play i granie w chmurze.

Co ciekawe logo PC Game Pass nadal zawiera ikonę Xboxa. To sprawia, że ​​połączenie konsoli i Microsoft jest naturalne. Niektórzy gracze, jednak wciąż z przyzwyczajenia nazywają tę usługę „Xbox PC Game Pass”.

Microsoft ujawnił, że w dniu premiery na PC Game Pass pojawi się kilka kolejnych gier. Mowa tu o: Sniper Elite 5, Pigeon Simulator, Trek to Yomi oraz pewnej wciąż niezapowiedzianej grze od Hugecalf Studios.

Ponadto, przez ograniczony czas subskrybenci YouTube Premium mogą otrzymać trzymiesięczny dostęp do PC Game Pass za darmo. Google wysyła zaproszenie do subskrybentów e-mailem. Oferta niestety dotyczy tylko mieszkańców USA i jest dostępna do końca roku.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy