ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Teams nie pozwala zadzwonić na policję

Microsoft Teams na Androida nie dla konfidentów – blokuje numer alarmowy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wyobraź sobie, że dzwonisz pod 112 na telefonie z Androidem i nie możesz połączyć się ze służbami ratunkowymi, a wszystko dlatego, że zainstalowany jest Microsoft Teams. Tak właśnie wygląda rzeczywistość wielu Amerykanów, którzy próbują się połączyć z numerem ratunkowym w USA, czyli 911. Google potwierdziło, że taki scenariusz może się zdarzyć w pewnych warunkach.

Microsoft Teams nie pozwala zadzwonić na policję

Microsoft Teams nie pozwala zadzwonić na policję

Niepokojący błąd został odkryty przez użytkownika Pixela 3 z systemem Android 11 i to w niezbyt sprzyjających okolicznościach. Kiedy zadzwonił on pod 911 dla swojej babci, u której wybuch pożar, telefon zawiesił się po tylko jednym sygnale. Udało mu się jedynie zgłosić zagrożenie za pomocą aplikacji. Tu jednak ograniczony był tylko do dokładności GPS, co nie było zbytnią pomocą w przypadku mieszkania.

Telefon poinformował mnie, że wysłał moją lokalizację do służb ratowniczych. Niestety nie mogłem powiedzieć osobie na drugim końcu, w jakim mieszkaniu byłem, ani jaki był rzeczywisty stan zagrożenia, ponieważ nie byłem w stanie z nikim rozmawiać.

— Napisał.

Zobacz też: Asteroida Apophis budzi grozę – naukowcy chcą ją zobaczyć z bliska

Tak poważny problem zwrócił uwagę Google, które przeprowadziło dochodzenie, dlaczego telefon zawiódł. Okazuje się, że wina leży po stronie zainstalowanej na urządzeniu aplikacji Microsoft Teams. Istotnym zastrzeżeniem jest jednak fakt, że problem występuje tylko wtedy, gdy użytkownik nie jest zalogowany do Teams. Ci, którzy są zalogowani, nie będą dotknięci problemem. Firma wydała następujące oświadczenie:

Uważamy, że problem występuje tylko na niewielkiej liczbie urządzeń z zainstalowaną aplikacją Microsoft Teams, gdy użytkownik nie jest zalogowany, i obecnie wiemy tylko o jednym zgłoszeniu użytkownika związanym z wystąpieniem tego błędu. Ustaliliśmy, że problem był spowodowany niezamierzoną interakcją między aplikacją Microsoft Teams a bazowym systemem operacyjnym Android.

Google i Microsoft nadały wysoki priorytet w wydaniu aktualizacji Teams, która naprawi problem. Stosowna łatka ma być dostępna już 4 stycznia. Do tego czasu warto być zalogowanym w Teamsach, albo w razie wystąpienia problemów natychmiast odinstalować aplikację.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy