ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Francuski Archos prezentuje kolejne smartfony

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
ARCHOS-Diamond-S-AA-840x507

Francuska firma ma to w zwyczaju, że jak już prezentuje nowe urządzenia to nie są to pojedyńcze premiery. Zwykle dowiadujemy się o kilku urządzeniach naraz, tak jak w tym przypadku. Archos udostępnił informacje o modelu 50e Helium, Archos 50 Cesium (na platformie Windows 10) oraz Diamond S.  Co zresztą ciekawe, model 50e Helium od 50 Cesium będzie się różnić tylko systemem operacyjnym. Smartfon 50e Helium oraz Diamond S będą wyposażone w Androida Lollipop 5.1

Archos 50e Helium/Archos 50 Cesium

archos helium11

Co zaoferuje Archos 50e Helium? Przede wszystkim 5 calowy ekran HD, 8 megapikselową kamerę z tyłu, oraz 2 MP z przodu, 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Bateria będzie miała pojemność 2100 mAh. Za wydajność ma odpowiadać procesor Qualcomm Snapdragon 210 taktowany zegarem 1,1 Ghz (Cortex-A7 CPU). Smartfon dostanie też wsparcie LTE. Jak wyżej wspomnieliśmy, drugi z modeli będzie miał taką samą specyfikację techniczną. Jego cena ma się zamknąć w 100 funtach.

Archos Diamond S

archos-diamond-s

Archos Diamond S również zaoferuje 5 calowy ekran, jednak tutaj zobaczymy szkło Gorilla Glass 3. Inny jest też aparat – 16 megapikseli na pleckach urządzenia, oraz 8 MP na froncie. Do dyspozycji będzie również 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Sama bateria będzie miała pojemność 2300 mAh. Tutaj również zagości LTE. Za wydajność będzie odpowiadać 8-rdzeniowy Mediatek MT6753 taktowany zegarem 1.5GHz. Cena tego wynalazku będzie opiewać w okolicach 160 funtów.

Smartfony najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane na targach IFA w Berlinie. Jak myślicie, mają szanse odnieść komercyjny sukces?

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy