ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Firefox 96 beta

Firefox 96 beta już jest – poprawia wiele poważnych błędów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Mozilla Firefox jest jednym z ostatnich prawdziwych konkurentów na rynku przeglądarek. Wszyscy inni już dawno przerzucili się na silnik renderujący Chromium, za którym stoi Google. Nie jest to jednak zbyt dobra sytuacja dla samej Mozilli, która sama musi pracować nad silnikiem. Zwłaszcza że cały Internet jest tak naprawdę skrojony pod Chromium. Nic więc dziwnego, że wiele z aktualizacji dla Firefoxa to tak naprawdę poprawki błędów, a nie nowe funkcje. Tak jest właśnie w przypadku najnowszej wersji beta.

Firefox 96 beta

Firefox 96 beta

Dla tych z nas, którzy utknęli z wideokonferencjami, Firefox 96 to dobra wiadomość: Firma twierdzi, że znacząco poprawiła redukcję szumów i automatyczną kontrolę wzmocnienia, a także wprowadziła niewielkie usprawnienia w usuwaniu echa. W przypadku współdzielenia ekranu Mozilla naprawiła problemy z obniżaniem rozdzielczości. Jeśli wcześniej musieliście polegać na innych przeglądarkach podczas wideokonferencji z powodu tego, że współpracownicy nie byli w stanie dobrze was zrozumieć, być może wkrótce będziecie mogli dać Firefoksowi kolejną szansę.

Zobacz też: Q3 2021 nie był zbyt udany dla Xiaomi – firma jednak wciąż ma co świętować

Mozilla zmniejszyła także obciążenie głównego wątku przeglądarki, co oznacza, że powinna ona zużywać mniej zasobów, dzięki czemu może nieco wydłużyć się czas pracy na baterii. Poprawiono także jakość wideo na niektórych stronach, które wcześniej były podatne na pogorszenie jakości. Firefox będzie dodatkowo egzekwował politykę Cookie Policy: Same-Site=lax domyślnie. Powinno to zapobiec wielu tak zwanym atakom Cross-Site Request Forgery, pomagając w zachowaniu większego bezpieczeństwa w sieci. Oczywiście zmiany te dotyczą w tym samym stopniu wersji na PC, jak i na Androida. 

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy