ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Tab A8 2021 z Unisoc

Galaxy Tab A8 2021 z niszowym procesorem – to może być droga do sukcesu

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung Galaxy Tab A8 2021 ma coraz mniej czasu na premierę, o ile 2021 w nazwie jest wiążące. Niedawno został on zauważony w fundacjach zajmującymi się przyznawaniem certyfikatów zgodności ze standardami, takich jak Bluetooth SIG, Wi-Fi Alliance, FCC, BIS i TUV Rheinland. Teraz natomiast wyciekła cała specyfikacja tabletu. O dziwo zabraknie w nim Exynosa.

Samsung Galaxy Tab A8 2021 z Unisoc

Samsung Galaxy Tab A8 2021 z Unisoc

Nowy przeciek ujawnia, że Galaxy Tab A8 2021 ma 10,5-calowy wyświetlacz LCD, który oferuje rozdzielczość 2000 × 1200 pikseli i odświeżanie 60 Hz. Będzie on napędzany przez układ Unisoc T618 zależnie w wariancie Wi-Fi, jak i LTE. I trzeba przyznać, że ten niszowy procesor jest najlepszym, jaki w ogóle kiedykolwiek trafił do serii Galaxy Tab A. Wspierać będzie go natomiast 4 GB RAM. Jeśli zaś chodzi o miejsce na dane użytkownika, to będzie to odpowiednio 32, 64 i 128 GB. Chociaż warto na wstępie odrzucić pierwszy wariant, ponieważ po odjęciu systemu zostanie nam zaledwie nieco ponad 20 GB, a przy coraz większych aplikacjach to zwyczajnie mało. Za zasilanie tablet ma odpowiadać akumulator o pojemności 7040 mAh i wsparcie dla ładowania z mocą do 15 W. Biorąc pod uwagę rozmiar baterii, szybkość ta nie rzuca na kolana.

Zobacz też: Google przerywa działanie największego znanego botnetu

Tym, co może być bardzo ważne dla wielu klientów, są aż cztery głośniki w urządzeniu. To powinno sprawić, że oglądanie filmów i seriali stanie się o wiele przyjemniejsze niż nawet na niektórych laptopach. Pozostaje jeszcze kwestia aparatów. Z tyłu znajdziemy oczko 8 MPx, które jest tam raczej głównie po to, żeby było. W końcu to tablet. O wiele ważniejsze jest jednak 5 MPx na froncie urządzenia, które powinno posłużyć do rozmów wideo. Sam tablet ma ważyć 476 gramów i mierzyć 6,9 mm grubości. Jeśli zaś chodzi o ceny, to te mają się zaczynać od 240 euro i kończyć na 360 euro.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy