ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Android Automotive 12

Android Automotive 12 nie dla 32-bitowych samochodów – wnosi także wiele nowości

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Android Automotive to oparty na systemie Android system operacyjny Google dla samochodowych systemów rozrywki. Podczas gdy Android Auto po prostu odzwierciedla aplikacje i treści z telefonu do samochodu, Automotive działa niezależnie, z własnym Sklepem Play i możliwości odtwarzania muzyki. Google niedawno ukończył nową aktualizację Automotive opartą na Androidzie 12, która wprowadza szereg zmian.

Android Automotive 12

Android Automotive 12 został technicznie wydany w dniu 4 października, ale jak Mishaal Rahman wskazał na Twitterze, Google utrzymało to w tajemnicy. Prawdopodobnie dlatego, że nie nie trafił on od tamtej pory na żaden samochód. Aktualizacja zawiera nowy Power Policy API (dla producentów samochodów, aby dostosować zadania w tle), klient SMS odniesienia, priorytetowe powiadomienia heads-up, wskaźnik wizualny dla dostępu do mikrofonu, nowy launcher aplikacji i dwukolumnowy projekt dla aplikacji Ustawienia. Android’s Toasts API również został teraz włączony, ale tylko aplikacje systemowe mogą z niego korzystać.

Zobacz też: Kultowe gry na PC w promocji na GOG-u. Świetna wyprzedaż, której lepiej nie przegapić

Co ciekawe, Android Automotive 12 jest tylko 64-bitowy, co czyni go pierwszym oficjalnym wydaniem Androida, które porzuca wsparcie dla platform 32-bitowych. Android na smartfonach i tabletach nadal działa z urządzeniami 32-bitowymi, ale ARM nie planuje wspierać operacji 32-bitowych nowych procesorów mobilnych po 2023 roku, a najnowsze układy Qualcomm nie są w stanie uruchomić 32-bitowego kodu na wszystkich swoich rdzeniach. Biorąc jednak pod uwagę, że producenci aut nie są zbytnio skorzy do aktualizacji systemów, to należy to raczej traktować jako ciekawostkę.

Źródło: XDA

Sprawdź najnowsze wpisy