ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung wyprodukuje Ryzeny dla Chromebooków

Następny procesor AMD dla Chromebooków wiele zyska dzięki Samsungowi

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Do tej pory to TSMC odpowiadało za produkcję procesorów AMD. Jednak analitycy z J.P. Morgan uważają, że następna generacja układów AMD dla Chromebooków może przejść na proces technologiczny Samsunga przynajmniej do 2022 roku. Pozostała produkcja chipów na lata 2022 i 2023 powinna nadal opierać się głównie na rozwiązaniach od TSMC, jednak i tu mogą pojawiać się wyjątki.

Samsung wyprodukuje Ryzeny dla Chromebooków

We wtorek za pośrednictwem Twittera wyciekło półtorej strony wewnętrznego dokumentu analitycznego J.P. Morgan, który został wydany w zeszłym tygodniu. Fragment dokumentu zawiera prognozy firmy dotyczące tego, jak firmy takie jak Intel, Nvidia i AMD będą wybierać między TSMC i Samsungiem w zakresie procesów technologicznych w ciągu najbliższych kilku lat. Analiza przewiduje, że następna seria procesorów AMD dla Chromebooków będzie korzystać z procesu 4 nm Samsunga, podczas gdy obecne wersje Ryzen 3000 AMD korzystają z 12 nm procesu TSMC. Prawdopodobnym powodem jest fakt, że TSMC działa obecnie w warunkach ograniczonych mocy produkcyjnych. Tak więc przynajmniej do 2022 roku Samsung będzie dostarczał Czerwonym procesory dla Chromebooków, zaś w latach 2023 i 2024 AMD może wykorzystywać Samsunga do produkcji niektórych kart graficznych.

Zobacz też: Teleskop Hubble’a znów jest w pełni sprawny

Ten ostatni szczegół jest jednak wyjątkiem w raporcie. Analitycy z J.P. Morgan przewidują, że większość firm technologicznych będzie preferować TSMC, w tym AMD. Firma oczekuje, że Czerwoni będą trzymać się TSMC dla procesorów desktopowych, mobilnych i serwerowych. Ponadto, Nvidia może powrócić do TSMC w przypadku kolejnej generacji procesorów graficznych RTX, po tym jak w serii 30 wykorzystała 8 nm proces Samsunga.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy