Instagram ułatwia zakup narkotyków

Instagram ułatwia nastolatkom znalezienie narkotyków w sieci

2 minuty czytania
Komentarze

Instagram sprawia, że znalezienie i kupienie narkotyków takich jak MDMA i Xanax jest banalnie proste dla nastolatków. Tak przynajmniej wynika z niedawno opublikowanego raportu Tech Transparency Project. Organizacja przeprowadziła niedawno dochodzenie, w ramach którego stworzyła serię fałszywych kont, aby przetestować zabezpieczenia, jakie Instagram posiada w celu ochrony młodych ludzi przed potencjalnie śmiercionośnymi farmaceutykami.

Instagram ułatwia zakup narkotyków

Instagram ułatwia zakup narkotyków

Podczas gdy hashtagi takie jak #mdma są zakazane na platformie, TTP odkryło, że łatwo było ominąć te ograniczenia za pomocą konta powiązanego z osobą nieletnią. Używając MDMA jako przykładu, organizacja odkryła, że może używać terminów takich jak mdmamolly, aby znaleźć ludzi, którzy sprzedawali tę substancję. W rzeczywistości, algorytm wyszukiwania aplikacji ułatwił znalezienie tych hashtagów, z funkcją auto uzupełniania wskazującą badaczom właściwy kierunek. Co gorsza, jeśli ktoś śledzi nawet tylko jedno konto należące do domniemanego dilera narkotyków, algorytm rekomendacji Instagrama zasugeruje użytkownikowi śledzenie podobnych profili. Pomimo wytycznych społecznościowych Instagrama zabraniających kupowania lub sprzedawania leków niemedycznych, lub farmaceutycznych, TTP odkryło, że wielu handlarzy narkotyków działa otwarcie na platformie.

Zobacz też: Oto nowe procesory RISC-V – konkurent ARM się rozkręca

TTP twierdzi, że Instagram nie podjął zdecydowanych działań przeciwko treściom, które znalazł na platformie. Organizacja miała przekazać firmie 50 postów do przeglądu. Spośród nich, Instagram stwierdził, że 36 nie narusza jego Wytycznych Społecznościowych, pomimo tego, że miały być widoczne wyraźne oznaki działalności związanej z handlem narkotykami. Ostatecznie firma zbanowała tylko jedno konto oflagowane przez TTP. Jednak, gdy organizacja sprawdziła ten profil, nadal był on na Instagramie wraz z całą naruszającą go treścią.

Źródło: Engadget

Motyw