ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Telegram aktualizacja

Telegram stawia na bezpieczeństwo, czyli garść nowości w komunikatorze

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Grudniowa aktualizacja Telegrama przynosi naprawdę sporo zmian, z których powinni ucieszyć się użytkownicy komunikatora. Dużą uwagę zwrócono tutaj na kwestie związane z prywatnością oraz bezpieczeństwem, czyli czynnikami, które dla Telegrama mają ogromne znaczenie. Szczególnie po tym wszystkim, co działo się w tym roku wokół WhatsAppa. Co więc nowego zawita do komunikatora?

Telegram – grudniowa aktualizacja

telegram usuwanie historii czat

Jedną z ciekawszych nowości, która pojawi się na Telegramie, będzie możliwość usuwania historii czatu z dowolnego okresu czasu. Może to być określony dzień lub jakiś przedział czasowy, a by dostać się do funkcji, należy dotknąć paska daty podczas przewijania konwersacji. Wtedy dostaje się dostęp do kalendarza, gdzie można będzie usunąć historię. Działa to w czatach, gdzie prowadzimy rozmowę z jedną osobą, ale zawsze to już coś. Duże zmiany pojawią się także dla administratorów grup oraz kanałów. Ci będą mogli ograniczyć przekazywanie wiadomości z ich kanału dalej, robieniu zrzutów ekranu czy zapisywania multimediów.

Jeżeli ktoś nie chce, by jego dane osobowe były publikowane w niektórych dyskusjach, teraz będzie miał możliwość podpisania się z wykorzystaniem nazwy kanału. W grupach publicznych i kanałach będzie można zmienić profil, który ma dodać komentarz, a wystarczy do tego kliknąć ikonę z naszym zdjęciem. Ta nowość ma być odpowiedzią na potrzebę anonimowych komentarzy, co poniekąd może faktycznie być sporym ułatwieniem dla użytkowników Telegrama.

Zobacz też: Co przynosi nowa aktualizacja GTA Online?

Telegram weryfikacja

Pojawił się także nowy sposób logowania, a raczej jego uwierzytelniania. Zamiast kodów SMS może pojawić się telefon od Telegrama, a numer który nam się wyświetli ma posłużyć do weryfikacji. W aplikacji trzeba będzie wpisać kilka ostatnich cyfr i gotowe. Pojawił się także specjalny przycisk do szybkiego łączenia się z desktopową aplikacją oraz możliwość automatycznego wylogowania z określonych urządzeń. Grudniowa aktualizacja Telegrama to także odpowiedzi na prośbę o dołączenie do grupy/kanału, rozpoznawanie tekstu (na iOS 13 wzwyż) czy globalne motywy czatów w aplikacji na Androida.

Źródło: Telegram

Sprawdź najnowsze wpisy