ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Spotkania on-line mogą być przykre – przez Zooma zwolniono jednocześnie 900 osób

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Zoom to jedna z platform do komunikacji, ale tutaj nie rozchodzi się o nią. Chodzi o 900 osób, które zostało jednocześnie zwolnionych podczas spotkania on-line. Mowa więc o grupowym zwolnieniu, do którego posłużył komunikator internetowy. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, choć nie trudno nam sobie wyobrazić to, że będzie ich więcej.

Zwolnienie przez Zoom – 900 osób straciło jednocześnie pracę

Nikt nie lubi spotkań, które można załatwić za pomocą e-maila. Niepotrzebna strata czasu, a na dodatek trudno się od takiego spotkania wymigać. Widocznie do podobnego wniosku doszedł CEO firmy Better.com, Vishal Garg, który zwołał spotkanie na Zoomie ze swoimi pracownikami. Łącznie było ich aż 900, więc mówimy tutaj o naprawdę potężnym spotkaniu. Można nawet powiedzieć, że prezes firmy się postarał, bo żeby zrobić takie spotkanie na Zoomie trzeba mieć wykupioną specjalną opcję. To jednak nie są duże pieniądze, a patrząc na to, co wydarzyło się w Stanach Zjednoczonych, prezes firmy teraz sporo oszczędzi.

Na załączonym filmie możecie zobaczyć, jak przebiegało spotkanie na Zoomie, podczas którego prezes firmy zwolnił jednocześnie 900 osób. Mowa tutaj o pracownikach ze Stanów Zjednoczonych, ale także z Indii. Mówi się, że te 900 osób to około 9% wszystkich zatrudnionych przez Better.com. Sama firma zajmuje się pośrednictwem na rynku nieruchomości, ale także i udzielaniem pożyczek. Firma dostała niedawno solidny zastrzyk gotówki od swoich inwestorów, ponieważ aż 750 milionów dolarów. Jednak wyniki pracowników miały być niesatysfakcjonujące dla pracodawcy.

Zobacz też: Co przynosi dzisiejsza aktualizacja biblioteki Netflixa?

To nie pierwszy raz kiedy mówi się o działaniach prezesa firmy. Wcześniej do sieci wyciekły maile, które ten wysyłał do pracowników. Vishal Garg nie szczędził słów krytyki i jednocześnie obrażał osoby, które zatrudniał. Decyzja o grupowym zwolnieniu przez Zooma odbiła się szerokim echem w Stanach Zjednoczonych. Oby tylko inni pracodawcy nie wykorzystali tego pomysłu.

Źródło: BBC

Sprawdź najnowsze wpisy