ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung SET i DS

Samsung ustanawia dwa nowe działy – restrukturyzacja idzie pełną parą

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung ogłosił w tym tygodniu nazwiska dwóch nowych dyrektorów generalnych w ramach restrukturyzacji swojej działalności. Południowokoreańska firma podzieliła się na dwie dywizje kierowane przez jednego prezesa każda: elektroniki użytkowej i komponentów. W ten sposób firma będzie mogła przyłożyć większą uwagę zarówno do produkcji własnych urządzeń, jak i elementów oferowanych innym producentom.

Samsung SET i DS

Samsung SET i DS

Nowo utworzona dywizja SET będzie zajmować się produktami Samsunga, takimi jak smartfony, telewizory i inne urządzenia. Jej nowym szefem został Jong-Hee Han, który awansował na stanowisko wiceprezesa i dyrektora generalnego. Do tej pory Han kierował działem wyświetlaczy wizualnych Samsunga (nie mylić z Samsung Display), który w wyniku przetasowań zostanie włączony do SET. Z kolei Device Solutions (DS) Division obejmie sektor komponentów Samsunga, który zajmuje się półprzewodnikami, a jego nowym dyrektorem generalnym zostanie Kyehyun Kyung. Ten był wcześniej dyrektorem generalnym Samsung Electro-Mechanics, liderem zespołu Flash Product & Technology Team oraz członkiem zespołu DRAM Design Team.

Zobacz też: HAMMER Blade 3 i Explorer Pro z certyfikatami Android Enterprise Recommended

Zmiany oznaczają największą reorganizację Samsunga od 2017 roku, kiedy to firma podzieliła się na działy wyświetlaczy, elektroniki użytkowej i urządzeń mobilnych. Stało się to w cieniu aresztowania i uwięzienia następcy tronu Samsunga Lee Jae-yonga pod zarzutem łapówkarstwa i korupcji. Tym razem nie dzieje się to jednak z powodu skandalu, a chęci lepszej organizacji w firmie. Czy jest to dobra droga? Tak naprawdę przekonamy się o tym najwcześniej za kilkanaście miesięcy.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy