Ostatnie decyzje Google dotyczące platformy YouTube wzbudziły kontrowersje — z nowych zasad kpią niektórzy widzowie, ale i sami YouTuberzy. Chodzi o plan usunięcia licznika łapek w dół pod filmami. Czarek Jóźwik i Robert Pasut w swoim filmie ironicznie skomentowali tę decyzję.

YouTuberzy kpią z działań administracji YouTube

W listopadzie informowaliśmy, że z YouTube zniknie licznik łapek w dół. Widzowie nadal będą mogli kliknąć przycisk z kciukiem skierowanym do dołu pod filmem, który im się nie podoba, ale tylko twórcy danego materiału zobaczą liczbę negatywnych ocen. Google chce w ten sposób chronić autorów filmów przed nękaniem. Firma zapowiedziała również, że to nie jest jej ostatnia decyzja w tym kierunku.

Decyzja Google spowodowała liczne komentarze ze strony zwykłych internautów, jak i samych YouTuberów. Do sprawy odnieśli się m.in. twórcy z kanału AbstrachujeTV (3,37 mln subskrypcji), którzy nagrali filmik z ironicznym komentarzem odnośnie postępowania właścicieli YouTube’a. Znakomicie przyjęliście usunięcie łapek w dół, ponieważ film, w którym mówimy o tej zmianie, nie ma łapek w dół. Dlatego idziemy jeszcze dalej — mówią YouTuberzy, parodiując administrację platformy i zapowiadają usunięcie z niej komentarzy. Na tym jednak nie koniec. Jak znikną komentarze, będzie tylko jedna rzecz, która przeszkadza w swobodnym oglądaniu reklam. I są to filmy — kontynuują twórcy. Cały materiał trwa nieco ponad dwie minuty i możecie go zobaczyć powyżej.

Czytaj także: Firefox rozszerza ochronę przeglądarki przed złośliwym kodem

Decyzja o usunięciu licznika łapek w dół została już podjęta przez Google, jednak zmiana ta jest wprowadzana stopniowo. Na ten moment w naszym regionie wciąż można zobaczyć liczbę negatywnych ocen pod filmami, ale zapewne nie potrwa to długo.

zdjęcie główne: YouTube/AbstrachujeTV

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.