ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Akta Ubera

Uber stawia na bezpieczeństwo — firma chce nagrywać na szerszą skalę dla bezpieczeństwa

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Uber wprowadza do swojej aplikacji nagrywanie dźwięku oraz inne funkcje dla bezpieczeństwa użytkowników. Nowości pojawią się w amerykańskiej wersji aplikacji na początku przyszłego roku.

Uber stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Uber stawia na bezpieczeństwo

Często zdarza się, że przejazdy Uberem bywają stresujące zarówno dla kierowcy jak i pasażera. Twórcy aplikacji przychodzą na pomoc swoim klientom, wprowadzając nowe funkcje bezpieczeństwa. Mowa tu między innymi o opcji Audio Recording. Sachin Kansal, wiceprezes ds. zarządzania produktem, ogłosił na łamach Uber Newsroom, że nagrywanie dźwięku, pojawi się w Stanach Zjednoczonych na początku przyszłego roku.

Firma musi najpierw przeprowadzić małe testy, udostępniając funkcję nagrywania dźwięku w wybranych obszarach USA. Wybrano tu między innymi Kansas City, Louisville czy Raleigh-Durham. Testy mają na celu poszukiwania błędów i problemów w oprogramowaniu Ubera. Firma liczy także na informację zwrotną zarówno od kierowców, jak i pasażerów.

Jak będzie działać nagrywanie dźwięku w Uberze?

Jak wyjaśnia firma, użytkownicy (kierowcy i pasażerowie) będą mogli uzyskać dostęp do funkcji indywidualnie i niezależnie. Aby rozpocząć nagrywanie dźwięku, wystarczy kliknąć ikonę tarczy w prawym dolnym rogu ekranu mapy i wybrać opcję „Nagraj dźwięk”. Pasażerowie muszą robić to ręcznie podczas każdej podróży, podczas gdy kierowcy mają możliwość pozostawienia włączonej funkcji nagrywania dźwięku, gdy są online.

Co ciekawe obie strony otrzymają powiadomienie, jeśli druga strona włączyła nagrywanie dźwięku. Jednak jako zwykły użytkownik nie będziesz mógł słuchać własnego nagrania! W rzeczywistości nawet Uber nie będzie w stanie tego zrobić. Gdy którakolwiek ze stron zdecyduje się przesłać raport, uzyska możliwość wysłania nagranego dźwięku ze swojego telefonu. Dopiero po otrzymaniu zgłoszenia przeszkolony agent ds. bezpieczeństwa może odszyfrować i przejrzeć przesłane nagranie audio, aby ustalić, co się stało i zdecydować o najlepszym sposobie działania.

Funkcja nagrywania dźwięku w Uberze została po raz pierwszy wprowadzona w Ameryce Łacińskiej, gdzie okazała się doskonałym dodatkiem do aplikacji. Spotkała się tam z pozytywnymi opiniami użytkowników. Obecnie Audio Recording jest dostępny w 14 z ponad 80 krajów, w których funkcjonuje Uber.

Inne aktualizacje walczące o bezpieczeństwo w Uberze

Oprócz nagrywania dźwięku Uber wprowadzi również ulepszoną wersję RideCheck i dźwiękowy alert pasów bezpieczeństwa. RideCheck to funkcja, którą Uber dodał już w 2019 roku. Dokładniej mówiąc, RideCheck może wykryć, czy doszło do wypadku lub, czy podczas jazdy doszło do nieregularnych postojów. Teraz sztuczna inteligencja jest jeszcze mądrzejsza niż wcześniej, ponieważ potrafi wykryć, czy przypadkiem jazda nie przebiega złą trasą.

W przypadku wykrycia którejkolwiek z wymienionych nieprawidłowości Uber wyśle ​​ostrzeżenie zarówno do kierowcy, jak i do pasażera, prosząc ich o sprawdzenie, czy wszystko jest w porządku. Jeśli coś jest nie tak, aplikacja szybko skontaktuje się ze służbami ratunkowymi.

Dodatkowo alarmy dźwiękowe pasów bezpieczeństwa to coś nowego dla użytkowników Ubera w USA. Pomimo tego, że jest to jeden z najlepszych sposobów zapobiegania poważnym urazom w wypadkach samochodowych, wiele osób nadal nie zapina pasów bezpieczeństwa. Uber stara się dokładnie rozwiązać ten problem, wdrażając w aplikacji proaktywne, dźwiękowe ostrzeżenia w przypadku niezapięcia pasów bezpieczeństwa.

Zobacz też: BMW spełniło obietnicę złożoną dwa lata temu

Na początku przejazdu na telefonie kierowcy pojawi się alert, przypominający wszystkim pasażerom o zapięciu pasów bezpieczeństwa. Oczywiście sami podróżujący również otrzymają powiadomienie na swój telefon. Ostrzeżenia dotyczące pasów bezpieczeństwa pojawią się na początku przyszłego roku, podobnie jak wspomniana wcześniej funkcja nagrywania dźwięku.

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy