ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
BMW samochód elektryczny

BMW spełniło obietnicę złożoną dwa lata temu, choć nie wszyscy są szczęśliwi

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Bawarska firma ogłosiła, że cel dostarczenia miliona „zelektryzowanych” samochodów został zrealizowany. BMW ma ambitny plan podwojenia wyniku w 2022 roku.

Dwuletni plan „zelektryzowanych” pojazdów wykonany!

BMW spełniło obietnicę złożoną dwa lata temu i oddało milionowy samochód elektryczny do użytku.

Dwa lata temu BMW dostarczyło na rynek swój 500-tysięczny samochód „zelektryfikowany” (mowa tu zarówno o samochodach elektrycznych jak i hybrydach). Wczoraj bawarska firma ogłosiła, że dostarczyła światu już milion samochodów „zelektryfikowanych”. Auto numer milion (iX xDrive40 SUV) przekazano do użytku klientowi z Europy. BMW obiecało również, że w przyszłym roku podwoi liczbę sprzedanych samochodów „zelektryfikowanych”. Do 2025 roku natomiast dostarczy kolejne dwa miliony pojazdów.

BMW jest pionierem w kategorii samochodów elektrycznych. To zasługa głównie modeli i3 oraz i8 EV, ale od czasu ich premiery Bawarczycy powoli zwiększają swoją ofertę. Mimo wszystko większość „zelektryfikowanej” sprzedaży to pojazdy hybrydowe, a nie pojazdy w pełni elektryczne. Według CleanTechnica od stycznia do września 2021 roku BMW sprzedało 59 688 pojazdów elektrycznych i 171 887 aut hybrydowych typu plug-in na całym świecie. Natomiast według raportu InsideEVs w 2020 roku sprzedano 192 646 pojazdów plug-in, w tym PHEV i EV.

Zobacz też: Nowy Skype na Androida i iOS wygląda znajomo

W społeczeństwie nie brakuje, jednak głosów zawiedzionych takim obrotem spraw. Wśród fanów motoryzacji istnieje rzesza osób, które sprzeciwiają się elektrycznym silnikom, tudzież hybrydowym wersjom samochodów. Niestety dla nich świat coraz bardziej skłania się ku takim rozwiązaniom, a auta elektryczne można zobaczyć już nawet na polskich drogach. Przyszłość!

W tym roku BMW wprowadziło na rynek amerykański modele w pełni elektryczne (sedan i4 oraz SUV iX). Trafiły one do sprzedaży w zeszłym miesiącu. Firma oferuje również cztery pojazdy typu PHEV, w tym modele serii 7, 3, 5 i X5. W ciągu najbliższego roku BMW ma w planach dodanie do swojej oferty w pełni elektrycznej serii 7 i X1, a do 2023 roku masową serię BMW 5. Bawarczycy planują mieć „około dziesięciu milionów w pełni elektrycznych pojazdów na drogach” do roku 2031.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy