Capital on Tap uznał Samsung Electronics za jedną z najbardziej innowacyjnych firm tego roku ze względu na dużą liczbę patentów technologicznych. Podobnie jak w zeszłym roku, Samsung Electronics był drugą najbardziej innowacyjną firmą technologiczną roku 2021, za Huawei. Jednak w połączeniu z patentami Samsung Display, firma, jako całość, przewodziła w tym roku z 13 023 patentami.

Samsung najbardziej innowacyjną firmą

Samsung najbardziej innowacyjną firmą
Samsung zajmuje drugie i ósme miejsce, co po zsumowaniu daje mu przewagę.

Samsung Electronics zgłosił 9 499 patentów w 2021 roku, a Samsung Display zabezpieczył 3 524 patenty, podczas gdy Huawei odnotował 9 739 zgłoszeń. Samsung Electronics jest zdecydowanie najbardziej innowacyjną firmą w ogóle — przynajmniej sądząc po łącznej liczbie patentów technicznych, które uzyskał w 2021 roku i w poprzednich latach łącznie, tj. 263 702 w porównaniu do 100 116 patentów Huawei. Nie licząc Samsung Display, który ma na swoim koncie 26 219 patentów. Jednak nie tylko ten rok ma znaczenie. Dlatego warto podkreślić, że firma Samsung Electronics znalazła się wśród 10 największych innowatorów w ciągu ostatniej dekady w kilku obszarach, w tym w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR / AR), technologiach 5G, sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym (AI / ML) oraz autonomicznej jeździe.

Zobacz też: Oto prawdopodobny następca iPhone – premiera w 2022 roku

W VR / AR, Samsung Electronics był szóstym największym posiadaczem patentów w ciągu ostatniej dekady, z 1 070 patentami. Firma była czwarta w technologiach 5G z 3 173 patentami i druga w technologiach AI i ML (6 360 patentów). Jeśli chodzi o technologię autonomicznej jazdy, Samsung był piątym największym innowatorem w ciągu ostatnich dziesięciu lat i uzyskał 619 patentów. LG Electronics prowadziło w tym segmencie z 1 889 patentami.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.