ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Lenovo Legion Pad 8-cali

Lenovo zdradza, że fani 8-calowych tabletów z Androidem mają na co czekać

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Dwa zdjęcia udostępnione przez kierownictwo Lenovo na Weibo zdradziły nowe szczegóły na temat nadchodzącego tabletu Lenovo Legion Pad. Okazuje się, że ten będzie dość małym tabletem o przekątnej około ośmiu cali. To oznacza, że nawet fani mniejszych urządzeń dostaną w końcu wydajny sprzęt, co zostało oficjalnie potwierdzone ze strony samego producenta, chociaż nie do końca w oficjalnym komunikacie.

Lenovo Legion Pad wydajny maluch?

Lenovo Legion Pad 8-cali

Plotki sugerowały już wcześniej, że Lenovo Legion Pad będzie miał wyświetlacz o takiej przekątnej. Jednak to nie to samo, co grafika od samego producenta. Uwadze nie może ujść fakt, że Lenovo Legion 2 Pro ma 6,92-calowy wyświetlacz. Należy jednak pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze im większe ekrany, tym większą powierzchnię dodają dodatkowe cale, ponieważ mowa jest o przekątnej. Kolejną kwestią są proporcje ekranu. Im bliżej im do kwadratu, tym większa jest powierzchnia panelu, nawet jeśli dwa urządzenia pozornie dysponują tę samą przekątną. Oznacza to, że 8-calowy ekran Lenovo Legion Pad może być znacznie większy, niż 6,92-calowy ekran Lenovo Legion 2 Pro.

Zobacz też: Oferty specjalne na Steamie. Oto 40 najciekawszych promocji na gry na PC!

Warto tu dodać, że tablety dedykowane graczom są dość rzadkim zjawiskiem. Ostatnim naprawdę głośnym produktem w tym segmencie był tablet Nvidii sprzed kilku ładnych lat. Jednak to małe rozmiary są tym, co szczególnie zwraca uwagę. Jeśli tylko Lenovo zdecyduje się na flagowy procesor godny smartfonom gamingowm, to taki tablet może stać się obiektem zainteresowania nie tylko mobilnych graczy. Tego niestety nie wiemy, ponieważ Lenovo jest zajęte budowaniem napięcia.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy