Premiera Androida w wersji 4.1 już za nami, emocje trochę opadły, czas więc przejść do konkretów. Jelly Bean przyniósł kilka ciekawych nowinek, które zapewne wielu z was chciałoby ujrzeć na swoich urządzeniach.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich posiadaczy modeli z serii One. HTC w oświadczeniu dla portalu Android Central potwierdziło, że cała nowa seria telefonów tajwańskiego producenta zostanie zaktualizowana do Jelly Bean. Dodatkowo przedstawiciel HTC podkreślił, że muszą oni przebadać oprogramowanie, jednak chcą, by jak największa liczba modeli otrzymała nowego Androida.

Samsung z kolei wydał oświadczenie bardziej stonowane, a może nawet enigmatyczne. Wynika z niego jedynie, że użytkownicy powinni czekać na szczegółowy terminarz aktualizacji.

Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na aktualizacje naszych smartfonów. Martwi mnie tylko fakt, że zdecydowana większość urządzeń dostępnych na rynku nie otrzymała jeszcze aktualizacji do Ice Cream Sandwich (mam tutaj na myśli takich producentów jak LG, czy Motorola, którzy szczególnie ociągają się z aktualizacjami), a nie mówiąc już o Jelly Bean.

Źródła: Android Central, androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor