ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
NFT pierwszego tweeta bezwartościowe

Ludzie w tym roku wydali fortunę na NFT – a to dopiero początek

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

NFT szturmem zdobyło świat w 2021 roku, a według najnowszych danych Chainalysis, nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie nastąpi spowolnienie. Chainalysis w swoim raporcie na temat rynku NFT w 2021 roku podał, że użytkownicy wysłali kryptowaluty o wartości co najmniej 26,9 miliarda dolarów do ERC-721 i ERC-1155, które są związane ze zbiórkami i rynkami NFT.

27 miliardów dolarów na NFT 

27 miliardów dolarów na NFT 

Najlepszym przykładem jest tu kolekcja CryptoPunks, która cieszy się największą popularnością z ponad 3 miliardami dolarów wolumenu transakcji. Wydana w 2017 roku przed szałem na NFT, ta kolekcja ze studia Larva Labs składa się z 10 000 obrazów pixel art, które od niedawna gwałtownie zwiększyły swoją wartość. Warto podkreślić, że nie tylko prywatni inwestorzy są nią zainteresowani. W sierpniu Visa dołączyła do zabawy, wydając 150 000 USD na grafikę CryptoPunk 7610. To może wydawać się dużo, ale to nic w porównaniu z tym, ile niektórzy zapłacili za najbardziej pożądane CryptoPunks. Obecnie najbardziej wartościowy jest CryptoPunk 3100, który ostatnio osiągnął cenę 7,58 miliona dolarów. CryptoPunk 7804 niewiele mu ustępuje przy wartości 7,57 miliona dolarów.

Zobacz też: Robisz zakupy online przed świętami? Koniecznie uważaj na te 5 rzeczy

Jednak NFT to nie tylko CryptoPunk. W zeszłym miesiącu ktoś zapłacił ponad 650 000 USD za luksusowy jacht NFT, który istnieje tylko w metawersum. Dane Chainalysis wskazują, że Środkowa i Południowa Azja, podobnie jak Ameryka Północna, to gorące siedliska rynków NFT. Europa Zachodnia i Ameryka Łacińska również się rozwinęły pod tym względem. Warto jednak podkreślić, że żaden region nie stanowi więcej niż 40% miesięcznych wizyt w sieci od marca 2021 roku. Tym samym szał na NFT objął cały świat.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy