ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
MacBook Pro wybuchł

MacBook Pro stanął w płomieniach – użytkownik jest ranny, ale i tak miał sporo szczęścia

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Właściciel MacBooka Pro doznał drobnych obrażeń, ponieważ bateria jego laptopa spontanicznie stanęła w płomieniach. Laptop, o którym mowa, to MacBook Pro z 2015 roku, więc spokojnie — nie chodzi tu o najnowszą generację z układami ARM. Warto także podkreślić, że model z tamtego rocznika nie mógł być wniesiony na pokład samolotów niektórych linii lotniczych, ponieważ jego bateria została uznana za potencjalne zagrożenie pożarowe. Jak widać, nie bez przyczyny.

MacBook Pro wybuchł

Użytkownik Reddit u/Squeezieful podzielił się szczegółami zdarzenia na platformie mediów społecznościowych. Podczas gdy użytkownicy doznali tylko niewielkich oparzeń, potencjalne szkody mogły być znacznie większe, ponieważ płomienie mogły doprowadzić do pożaru domu lub poważniejszych obrażeń. Według użytkownika MacBook Pro został umieszczony pod łóżkiem w trybie uśpienia i nie był w trakcie ładowany.

Zobacz też: mPrawo Jazdy ma już rok — ilu kierowców aktywowało cyfrowy dokument?

Właściciel został obudzony przez opary spowodowane przez topiącą się plastikową obudowę laptopa i prawdopodobnie również przez palącą się baterię litowo-jonową. To skłoniło go do wyciągnięcia notebooka spod łóżka, co spowodowało zajęcie się dywany. Użytkownik Reddit można uznać za szczęście, ponieważ wybudził się ze snu, co w takich sytuacjach niestety nie jest regułą. Jedno jest pewne: właściciel laptopa ma już nauczkę, żeby nie trzymać elektroniki zawierającej baterie pod łóżkiem.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy