ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung SET i DS

Samsung ma pierwszych klientów na swoje układy 3 nm – TSMC to się nie spodoba

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Podczas gdy TSMC rozpoczyna program pilotażowej produkcji układów w procesie N3, Samsung Electronics podąża tuż za nim z własną technologią produkcji chipów 3 nm GAA. I, mimo że to TSMC posiada znaczną część rynku produkcji układów scalonych, południowokoreański gigant technologiczny może przejąć od niego kilku kluczowych klientów, którzy nie są zbyt zadowoleni z promowania Apple przez Tajwańczyków.

Qualcomm i AMD z 3 nm od Samsunga

Qualcomm i AMD z 3 nm od Samsunga

Według raportu DigiTimes firma aktywnie poszukuje zamówień na swój proces 3 nm GAA. Co więcej, spekulacje twierdzą, że AMD i Qualcomm mogą być jednymi z pierwszych klientów nowego procesu technologicznego. Lista głównych marek nie kończy się na tym, ponieważ południowokoreańska firma dąży również do otrzymania zamówień od Nvidii. Oznacza to, że wyścig w kategorii 3 nm pomiędzy gigantami przybiera na sile, ponieważ zarówno TSMC, które jest największym na świecie producentem układów scalonych, jak i Samsung naciskają na wprowadzenie swoich technologii na rynek.

Zobacz też: Nadciąga Moto Edge X30 – to będzie prawdziwa bestia pod względem specyfikacji

TSMC planuje rozpocząć masową produkcję swoich zaawansowanych chipów w czwartym kwartale przyszłego roku. Większość z niego będzie jednak poświęcone Apple. Nic więc dziwnego, że dotychczasowi partnerzy są w stanie odwrócić się od firmy i szukać stabilności produkcji u jej największego konkurenta. Oczywiście nie należy tutaj wykluczać możliwości powrotu na łono TSMC, kiedy Tajwańczykom uda się zwiększyć moc produkcyjną swoich fabryk. Jest to jednak olbrzymia szansa dla Samsunga, który może ją wykorzystać w celu stałego umocnienia swojej pozycji.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy