ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Facebook Gaming połączy widzów i streamerów

Facebook Gaming chce połączyć streamerów i graczy w najpopularniejszym tytule

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Facebook Gaming ma stać się bardziej interaktywny. Dwie funkcje, które właśnie trafiły do usługi, powinny pomóc twórcom i ich fanom wspólne grać w gry, i dać widzom inne sposoby, aby zaangażować się w wydarzenia podczas strumieniowania. A wszystko to w jednej z najpopularniejszej marce growej świata, czyli w Pac-Manie.

Facebook Gaming połączy widzów i streamerów

Facebook Gaming połączy widzów i streamerów

Na livestreamach pojawi się przycisk, który pozwoli widzom zagrać w Pac-Man Community (wersja Pac-Man opracowana we współpracy z Genvid i Bandai Namco) ze streamerami i innymi członkami społeczności. Pac-Man Community zawiera tryb kooperacji dla czterech graczy, zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych kreator labiryntów, rankingi i wyzwania społecznościowe. Z kolei Facebook Interactives to interaktywne warstwy, które widzowie zobaczą w górnej części livestreamu. Kiedy w Pac-Man Community jest włączony tryb Watch, mogą pomóc lub przeszkadzać graczom, lub duchom w grze. Facebook mówi te funkcje stanowią jedne z pierwszych kroków do ziszczenia wizji metaverse.

Zobacz też: Świetne nowości dla sportowców – zobaczymy je w nowym Apple Watch

Pamiętajmy jednak, że inne platformy od dawna mają sposoby na to, aby widzowie mogli ingerować w strumień. Na Twitchu, widzowie mogą wpisywać komendy na czacie. Istnieją również rozszerzenia, które pozwalają widzom wpływać na grę, w którą gra streamer, np. przyznając mu dodatkowe przedmioty lub nawet natychmiastowo zabijając jego postać. Dzięki funkcji Crowd Play na Stadia widzowie mogą grać ze streamerem, który transmituje swoją rozgrywkę na YouTube, pod warunkiem, że posiadają grę i odpowiednie ustawienia. Jak widać więc Facebook goni konkurencję, a nie wyznacza nowe możliwości, wbrew temu co sugeruje.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy